Stolni tenis : Kadetski prvak regije Leon Španić, Antolović Johannes Karlo viceprvak !

OPATIJA 09.11.2014 009
09.11.2014. 23:59; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Kadetski prvak regije Leon Španić, Antolović Johannes Karlo viceprvak !

U nedjelju 09.11.2014 .godine u Opatiji, u sportskoj dvorani Marino Cvetković održano je pojedinačno prvenstvo PIG regije za najmlađe kadete  koje je okupilo preko 80 stolntenisača i stolnotenisačica iz većine klubova regije.

Sijajan uspjeh ostvarili su igrači Svetog Lovreča Leon Španić i Antolović Johannes Karlo koji su zauzeli prvo i drugo mjesto u kategoriji kadeta.

Španić je kao prvi nositelj turnira grupu završio sa dvje pobjede da bi u 1/8 finala bio slobodan, 1/4 finalni dvoboj bio je “noćna mora” za Španića jer je gubio 2-0 u setovima i 3-1 u trećem setu od Nikole Bogovića iz Malinske. Kako se ipak uspio  vratiti i izjednačiti na 2-2 u setovima novi “šok” usljedio je u petom , odlučujućem setu jer je gubio sa 5-1 . Kada se mislilo da je gotovo, jer je Bogović imao dvije meč lopte kod rezultata 10-8 , Španić je pokazao zašto je najbolji kadet regije te dobio taj set sa 12-10 i meč sa 3-2.
U polufinalu bio je bolji od Alekse Krstevskog iz Pule kojeg je dobio sa 3-1. Finale sa klupskim kolegom Antolovićem nakon vrlo lijepe i uzbdljive igre Španić je dobio sa 3-2.
Sa druge strane do finala Antolović je stigao završivši grupu sa dvije pobjede, da bi u 1/4  finalu bio bolji od Milohanović Andrea iz Pule sa 3-1. Polufinalni dvoboj dobio je sa 3-0 Puljanina Kuzmić Doriana .
Luka Švaganović (Sv.Lovreč) zauzeo je u konačnici 6.  mjesto, a sve bolji Antonio Radojković (Sv.Lovreč) 9.  mjesto.

U kategoriji najmlađih kadeta sjajan uspjeh ostvario je Antonio Matošović iz Kanfanara koji je osvojio 3.  mjesto. Antonio je grupu završio sa dvije pobjede, da bi u 1/8 finala bio bolji od Spes Marka iz Opatije kojeg je dobio sa 3-0 . U 1/4 finalu pobjedio je također sa 3-0 Smailji Kasu iz Kvarnera. U polufinalu Matošović je doživio poraz od 3-0, od kasnijeg pobjednika turnira Lea Vekića iz Opatije.
Gabriel Sošić iz Kanfanara  osvojio sjajno 5. mjesto na ovom turniru.

Odlična igra, zalaganje i sjajni ostvareni  rezultati daju veliki optimizam treneru Jakovetiću pred 44.  Memorijal “Mirko Abramović” koji se održava sljedećeg vikenda u Varaždinu.