Stolni tenis : dobri rezultati za članove klubova Sv. Lovreča, Nove Vasi i Poreča

ZAGREB27102013114
29.10.2013. 11:09; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : dobri rezultati za članove klubova Sv. Lovreča, Nove Vasi i Poreča

Proteklog vikenda 26.-27.10.2013.godine u Zagrebu održan je 15. Memorijalni turnir “Saša Paar” koji je okupio preko 350 stolnotenisača i stolnotenisačica iz pedesetak klubova Hrvatske. Lijepe rezultate na ovom turniru i puno osvojenih novih bodova za rang- liste Hsts-a osvojili su i članovi Svetog Lovreča, Nove Vasi i Poreča.

U konkurenciji najmlađih kadeta ponovo je vrlo uspješan bio mladi igrač Svetog Lovreča Luka Jovičić koji je “opet” osvojio 3.  mjesto. Jovičić je završio grupu sa dvije pobjede a u 1/16 finala bio je slobodan. U 1/8 finala bio je bolji od Katalinić Antea iz Višnjana kojeg je dobio sa 3-1 da bi u 1/4 finalu savladao Petek Bruna iz Zagrebačkog Tisa sa 3-0. U polufinalu Luka je odigrao sjajan meč i bio na korak do finala jer je u petom setu dvoboja sa Borovnjak Filipom ( Zagreb) imao rezultat 9-7 ali nažalost još nedovoljno iskustva i sjajna igra Borovnjaka u samoj završnici meča ostavili su Luku na 3. mjestu ovog turnira. Treba napomenuti da je Luki Jovičiću ovo šesti bodovni turnir, a na pet je osvojio odličja.

U konkurenciji najmlađih kadetkinja Antonela Glavić (Sv.Lovreč) zaustavljena je u 1/8 finala, a osvojeni novi bodovi te još očekivani bodovi iz dolazećih turnira u Zagrebu i Varaždinu sigurno će odvesti ovu mladu i perspektivnu igračicu u Top 12 najmlađih kadetkinja Hrvatske.

U konkurenciji mlađih kadeta na korak do odličja opet je zaustavljen Antolović Johannes Karlo koji je grupu “odradio” sjajno sa tri pobjede te pobjedama u 1/16 finala i 1/8 finala bio zaustavljen u 1/4 finalu od odličnog Filipa Borovnjaka (Zagreb) rezultatom 3-0.
Glavočević Ivan i Luka Švaganović (oba Sv.Lovreč) zaustavljeni su 1/8 finala dok je Luka Jovičić zaustavljen u 1/16 finala.
Nove bodove osvojio je i Antonio Radojković (Poreč)

.Treba svakako napomenuti da osvojeni bodovi i očekivani rezultati iz dolazećih turnira Zagreba i Varaždina vode četvoricu igrača Svetog Lovreča u TOP 12 mlađih kadeta Hrvatske što bi bio rezultat za svaku pohvalu ovog kluba.
Na rang listi Hsts-a trenutno igrači zauzimaju sljedeća mjesta : Antolović (7.), Glavočević (11.), Jovičić (12.) i Švaganović(13.).

U konkurenciji kadeta nove bodove i plasman u 1/8 finala ostvario je Marino Augustinović (Poreč) dok su 1/16 finala zaustavljeni Antolović, Glavočević i Švaganović.

U konkurenciji juniora nove bodove osvojio je Marino Augustinović, a Dario Šajtoš (Nova Vas) nije uspio uknjižiti nove bodove.

U konkurenciji mlađih kadetkinja odličan rezultat ostvarila je Antonela Glavić koja je izborila plasman u 1/8 finala te osvojenim bodovima zauzima trenutno 19. mjesto mlađih kadetkinja Hrvatske.

U Zagrebu 16.-18.11.2013. godine igrače Nove Vasi, Svetog Lovreča i Poreča očekuje vrlo jak međunarodni turnir Memorijal “Antun Tova Stipančić”.