Stolni tenis: Davide Dekleva do vrha !

14.03.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Davide Dekleva do vrha !

U odličnoj organizaciji GSTK Poreča u nedjelju 11.03.2012. u sportskoj dvorani Veli Jože u Poreču organiziran je Kvalifikacijski turnir PIG regije za kadete i kadetkinje u stolnom tenisu, za odlazak na Prvenstvo Hrvatske koje će se održati 21.-22.04.2012. u Osijeku. Turnir je okupio stolnotenisače i stolnotenisačice iz Rijeke, Pule, Opatije, Crikvenice, Brovinja, Višnjana, Nove Vasi, Svetog Lovreča i Poreča.
Davide Dekleva, osvojo je 1. mjesto i postigao svoj najveći uspjeh u toj kategoriji. Grupu je prošao kao prvi svladavši sve s 3:0, u 1/8 finala pobijedio je Antonija Šuperinu STK „Opatija 08″ rezultatom 3:0, u ¼ finala savladao je Manuela Matoševića STK „Pula″ sa 3:1, u polufinalu teškom borbom pobjedio je favorita turnira Daniela Kinkelu STK „Opatija 08″ 3:2, i za prvo mjesto pobijedio je Darija Jurišića STK „Brovinje″ izjednačenom borbom 3:2.
Lijep rezultat postigao je i Leon Španić došavši do ¼ finala, Filip Dekleva izgubio je u 1/8.
Stolnotenisači GSTK „Poreča″ Petra Šimičić, Marino Augustinović,Dominik i Ivan Đukić, Franjo Nujić prošli su grupu i izgubili, a ostali su se razigravali po grupama.