Stolni tenis: Antolović Johannes Karlo viceprvak Mastersa u Puli !

12962563_225021944520180_1477580498_o
11.04.2016. 21:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Antolović Johannes Karlo viceprvak Mastersa u Puli !

Proteklog vikenda u Puli u sportskoj dvorani Mate Parlov održan je 2. Memorijalni stolnoteniski turnir “Dean Šešelja. Ovaj Masters je završni turnir serije Hsts-ovih turnira “Reno Vinek” . Turnir je okupio po 16 najbolje plasiranih igrača iz svake kategorije a iz većine klubova Hrvatske.
Rezultat vrijedan svake pohvale ostvario je mladi igrač Svetog Lovreča Antolović Johannes Karlo osvojivši 2.mjesto na ovom jakom turniru.

No krenimo redom:
Antolović je grupu završio kao drugoplasirani igrač.U prvom meču , protiv trenutno najboljeg kadeta hrvatske Jakelić Jakova (Mladost Zagreb) Karlo je prikazao izvanrednu igru i nagoveštaj da može otići daleko na turniru.Poražen je rezultatom 3-2. U drugom meču protiv Znike iz Samobora Antolović je riješio meč u svoju korist rezultatom 3-0.Meč odluke za prolazak grupe usljedio je protiv Lacković Mihaela (Vodovod Osijek).Predivna i sigurna igra i pobjeda od glatikih 3-0 odveli su Antolovića u četvrtfinale.
Četvrtfinalni dvoboj prikazao je svu ljepotu ovog sporta protiv Ban Ivora iz Zagrebačke Mladosti.Meč za “infarkt”, pun preokreta i neizvjesnosti do samog kraj.U petom odlučujućem setu Antolović je “plivao” jer je gubio sa 7-3 i 10-7.No nije se predavao i boljom igrom riješio taj set u svoju korist, te pobjedio sa 3-2.
Polufinale je Antoloviću donjelo “starog” znanca i vrlo kvalitetnog igrača Kramarić Domogoja iz Zaboka. Ukazanu priliku za finale Antolović je iskoristio na najbolji način i dobio meč sa 3-1.
Usljedilo je finale protiv Leona Šanteka iz Ljubešćice. Meč je Antolović otovrio fantastično i poveo sa 2-0.Usljedilo je “opuštanje” i gubitak seta te smanjenje rezultata na 2-1. I onda dolazi taj kobni četvrti set gdje je Antolović poveo sa 6-2 i imao “zicer” za sigurnu titulu prvaka Mastersa.Kako to obično biva usljedila je kazna za propuštene prilike i izjednačenje na 2-2. Pet set bila je formalnost za Šanteka jer ga je dosta lako dobio i sa konačnih 3-2 postao prvak Mastersa.
Trener Jakovetić nije krio zadovoljstvo postignutim uspjehom svog igrača a posebno pred Prvenstvo Hrvatske za kadete koje se održava 22.-24.04.2016. na Krku.