Stolni tenis : Antolović Johannes Karlo osvojio 3.mjesto na 61. “Zagipingu” !

ZAGIPING 2014- 024
18.05.2014. 22:44; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Antolović Johannes Karlo osvojio 3.mjesto na 61. “Zagipingu” !

Proteklog vikenda od 16.-18.05.2014. godine u Zagrebu u Domu sportova održan je tradicionali 61.”Zagiping”. Ovaj prekrasan međunarodni turnir igrao se na 48 stolova u Domu sportova, a okupio je preko 650 natjecatelja iz klubova većine Europskih zemalja i ostalih država : Italije, Slovenije, Mađarska, Bosne i Hercegovine, Srbije, Rusije, Norveške, Rumunjske, Bugarske, Slovačke, Crne Gore, Francuske i Hrvatske. Turnir se održao u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji .

Sjajan uspjeh ostvarila je ekipa Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta za koju su igrali Antolović Johannes Karlo (Sv.Lovreč) i Franjčec Karlo (Zabok) koja je osvojila 3. mjesto. U ekipnom kvalifikacijskom dijelu turnira nastupilo je 35 ekipa a 8 ekipa pridružilo se glavnom turniru gdje ih je čekalo također 8 ekipa. Ekipa Hrvatske u svojoj grupi je dominirala te je izvojevala pobjede nad ekipom Zaboka 1 od 3-0, ekipom Lombardije (Italija ) 3-1 i ekipom MSK Malacky (Slovačka) 3-0.

U polufinalnom dvoboju protiv ekipe “Region Pikadie 2″ (Francuska) odvijala se prava ” drama”,  iako je Hrvatska sjajno počela i povela sa 2-0 Francuzi su uspjeli smanjiti na 2-1 preko Da Silve Samuela nad Antolovićem . U susretu Franjčeca i Pussiant Aristidea Hrvati su već počeli slaviti jer je Franjčec vodio sa 2-0 i 5-2 ali na žalost meč je ipak otišao na stranu Francuza. Usljedila je odlučujuća partija koju su odlučivali parovi gdje su naši opet imali sjajnu šansu za finale jer su vodili 2-1 u setovima i 9-6.  Međutim Francuzi su uspjeli dobiti i taj set te peti i opravdano su slavili sa 3-2. Ovo je sjajan uspjeh ekipe Hrvatske u vrlo jakoj konkurenciji i takođe veliki uspjeh mladog Antolovića koji je i prošle godine bio 3. pojedinačnoj konkurenciji ali u kategoriji najmlađih kadeta.

U pojedinačnoj konkurenciji Antolović Johannes Karlo grupu je završio sa tri sjajne pobjede da bi u 1/16 finala bio bolji od Hrelec Nine (Ljubešćica) 3-2, u 1/8 finala nadvisio je sa 3-1 Markotić Tomislava iz Osjeka da bi na korak do završnice izgubio od Nevel Mateja (Slovenija) sa 3-0.Švaganović Luka ( Sv. Lovreč) zaustavljen je u 1/16 finala a mladi Luka Jovičić (Sv.Lovreč) u konkurenciji najmlađih kadeta zaustavljen je u 1/8 finala od Leona Šanteka (Ljubešćica) sa 3-1, dok je mladi Mateo Šušljik (Poreč) zaustavljen u 1/64. U kategoriji kadeta Leona Španić i Marino Augustinović (oba Poreč) nisu uspjeli proći grupe glavnog turnira.