Stolni tenis : Antolović 1. ml.kadet, Španić 2. kadet, Augustinović 3.junior na 31. Kupu Grada Rijeke !

RIJEKA26042014-031
28.04.2014. 10:32; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Antolović 1. ml.kadet, Španić 2. kadet, Augustinović 3.junior na 31. Kupu Grada Rijeke !

Proteklog vikenda 26.-27.04.2014.godine u Rijeci u sportskoj dvorani Osnovne škole Srdoči održan je 31. Međunarodni kup Grada Rijeke u stolnom tenisu koji je okupio preko 160 učesnika iz 25 Hrvatskih klubova i klubova Slovenije.

Sjajan uspjeh postigao je mlađi kadet Antolović Johannes Karlo iz Svetog Lovreča osvojivši prvo mjesto. Antolović je grupu završio sa dvje pobjede da bi u 1/16 finala bio slobodan, u 1/8 finala bio je bolji od Kurent Tomaža (Slo) kojeg je pobjedio sa 3-0, u 1/4 finalu Antolović je sa 3-0 savladao Culjak Ivana ( V.Gorica). Polufinalni dvoboj protiv Bogović Nikole (Malinska) nakon velike borbe i vodstva Bogovića od 2-0 u setovima i 5-3 Antolović je uspjeo preokrenuti  i dobiti meč sa 3-2. Finalni dvoboj “odradio” je rutinski i bez većih problema savladao Šplehar Leonarda (Malinska ) sa 3-0. Antoloviću je ovo drugi trofej na Kupu Grada Rijeke jer je prošle godine osvojio turnir u kategoriji najmlađih kadeta.Luka Švaganović (Sv.Lovreč) zaustavljen je u 1/4 finalu dok je Radojković Antonio (Poreč) zuatavljen u 1/16 finala.

U konkurenciji kadeta također sjajan uspjeh ostvario je kadet Poreča Leon Španić koji je grupu završio sa tri sjajne pobjede. U 1/8 finala bio je bolji Omerzel Joška (Slo) kojeg je pobjedio sa 3-0, u 1/4 finalu ostvario je sigurnu pobjedu protiv Krstevski Aleksa (Pul) sa 3-0. Polufinalni meč protiv Jovanović Karla (Cri) otišao je na stranu Španića rezultatom 3-0.

U finalnom meču protiv Mateša Luke (Duga Resa) Španić je odigrao sjajan meč ali nedovljna koncentracija i previše propuštenih šansi odveli su ga u poraz od 3-1.

U konkurenciji juniora član Poreča Marino Augustinović neočekivano ali potpuno zasluženo osvojio je 3. Mjesto.  Augustinović je u grupi savladao Antonia  Smokovića (Bro) sa 3-1 a izgubio od Salma Dominika (Opa) sa 3-2 i u meču odluke za prolaz grupe napravio senzaciju turnira savladavši favoriziranog Matić Tvrtka (Zag) sa 3-1. U 1/4 finalu Augustinović je savladao Oman Jana (Slo) sa 3-0 da bi polufinalni meč izgubio od Graovac Andreja sa 3-0.

U konkurenciji najmlađih kadetkinja nove bodove plasmanom u 1/8 finala ostvarile su članice Svetog Lovreča Maja Dodić i Antonela Glavić. U konkurenciji najmlađih kadeta “Ulaz” na rang listu Hsts-a ostvario je mladi igrač Poreča Mateo Šušljik.

Ostvarenim rezultatima, osvojenim trofejima i sjajnom igrom pojedinaca trener Jakovetić ima veliki optimizam  pred 61. Međunarodni turnir “Zagiping” koji se održava od 16. do 18.05.2014. godine u Zagrebu.