11224759_558920150913046_483570719496151632_o
17.05.2015. 01:19; ; Početna / Slider / SREBRNA MEDALJA ZLATNOG SJAJA POREČKIH DJEČAKA I PREKRASNA ATMOSFERA VRATILA KOŠARKU U VELI JOŽE

Nakon što su naši dječaci dramatičnom pobjedom nad Umagom osigurali plasman u finale, jučer se u dvorani Veli Jože, hramu porečkog sporta, održala završnica Lige dječaka Istarske županije. Naši dječaci su nakon hrabre igre poraženi u finalu od Stoje, dok je ekipa KK Ghia Staff Pazin pobjedom nad Umagom osvojila 3. mjesto. Sjajna vijest za naš klub i grad je što je naš najbolji igrač Paolo Bilić proglašen najboljim igračem lige. Završnicu su uveličali roditelji, rodbina i prijatelji igrača iz sve 4 ekipe koji su prekrasno navijali.

KK Poreč – KK Stoja 23-37

Finalna utakmica ponudila je vrlo zanimljivu košarku. Iako smo utakmicu otvorili vodstvom koševima Paola Bilića, ekipa Stoje je vrlo brzo preuzela vodstvo. Paolo Bilić i Patrik Pačarić svojim su koševima uspjeli održati rezultat u egalu te četvrtina završava rezultatom 11-15 za Stoju. Drugu četvrtinu otvorili smo vrlo nervozno, no protivnici iz Pule uspijevaju zabiti samo 1 koš i odlaze na +6. Tada koševima Mateja Kostića dolazimo na -3. Naš Matej, koji je prethodno odigrao cijelu juniorsku utakmicu, davao je sve od sebe, ali ga sreća nije htjela i puno je lopti iscurilo što nam je onemogućilo prelazak u vodstvo. Protivnik to koristi te odlazi na prednost 19-14. No tada na scenu stupa naš Andrea Vivoda koji je iznudio nekoliko faulova te prvo realizirao jedno bacanje. U sljedećem napadu, koristi sjajan assist Mateja Kostića i postavlja konačni rezultat na poluvremenu 17-19.

Očekivali smo da ćemo u drugom poluvremenu doći na svoje, no treća četvrtina nažalost je bila naše najlošije razdoblje. Puno zicera je iscurilo, protivnik je zabijao i nemoguće, te je bilo i dosta pogrešaka u napadu. Stoja dobiva četvrtinu 1-14 i odlazi na nedostižnih 18-33. U zadnjoj četvrtini pokušavali smo tricama i prodorima stići rezultat, no nažalost nismo uspjeli i utakmica završava pobjedom Stoje 37-23. Čestitke našim dečkima i curama na odličnoj igri. Čestitke ekipi Stoje na zasluženom prvom mjestu te svim ekipama koje su sudjelovale u ovom natjecanju.
Dečki i cure, unatoč porazu ponosni smo na vas i vašu igru. Sretni smo što imamo tako sjajnu ekipu mališana koja je zalog za budućnost košarke u našem gradu.
Ekipa dječaka i djevojčica koja je ostvarila veliki uspjeh porečke košarke je: naše dvije princeze Viktorija Tomičić i Ivana Radin (dame imaju prednost) te naši sjajni dečki Paolo Bilić (kapetan), Matej Kostić, Mihael Žipovski, Patrik Pačarić, Jan Benković, Andrea Vivoda, Ivan Lukić, Ivan Matin i Dario Puniš.
Čovjek čije se ime ovdje ne smije izostaviti je njihov sjajni trener Denis Bilić koji ih je svojim znanjem, entuzijazmom i pozitivnom energijom vodio do ovog velikog uspjeha. U tome su mu pomagali i cijeli Stručni stožer te Uprava kluba.
Veliko hvala svim roditeljima, rodbini i prijateljima igrača i trenera na podršci koju su nam dali. Također, zahvala i roditeljima i navijačima iz drugih ekipa koji su zajedno s našim navijačima stvorili prekrasnu atmosferu na ovoj završnici. Vjerujemo kako će se ovakvo nešto ubrzo ponoviti u našoj legendarnoj dvorani Veli Jože.