Slatka pobjeda kuglačica Istre – MLAKA – ISTRA 2:6

kuglacice-mlaka050316
07.03.2016. 10:29; ; Početna / Sport i rekreacija / Slatka pobjeda kuglačica Istre – MLAKA – ISTRA 2:6

U subotu su seniorke ženskog kuglačkog kluba „Istra“ iz Poreča igrale prvenstvenu derbi utakmicu u Rijeci protiv prvoplasirane ekipe Mlake.  S obzirom da su igračice Mlake u Poreču u jesenskom dijelu prvenstva oduzele bod Porečankama, Igračice Istre su se posebno fokusirale na taj susret.

Bila je to utakmica dokazivanja prestiža među reprezentativkama i u mudrosti slaganja parova od strane trenera. U tom susretu igračice Istre bile su smirenije, koncentriranije i bolje pogođen raspored ulaska u igru  od strane njihove trenerice.
U prvi krug za Istru ulaze Marijana Liović i Snježana Kramar, a od strane Mlake Ana Jambrović i Marija Zver. Oba dvije igračice Istre gube poene sa čak 48 čunjeva u minusu. Sada su igračice Mlake računale da će sve krenuti kako su si zamislile. Porečanke su drukčije razmišljale pa u igru ulazi Tatjana Oštrina i Nikolina Pavlaković protiv Milane Pavlic i Ive Cindrić. Tatjana i Nikolina igraju iz seta u set sve bolje, a igračice Mlake uplašene njihovom dobrom igrom, igraju sve slabije. Na kraju Istra izjednačuje na 2:2 i dovode na plus 46 čunja.
Treći par je bio šlag na kraju kada se sastaju za Istru Nataša Ravnić Gašparini i Katja Oplanić, protiv Ines Maričić i Marine Bašić Palković. Bilo je dokazivanje koja je igračica bolja Nataša ili Ines. Jednom smirenom i mudrom igrom kako samo Nataša zna dozvolila je svojoj protivnici da joj oduzme set i po, ali Nataša osvaja 2.5 seta i dobiva poen za 8 čunjeva prednosti. Katja igra vrlo zrelo i kontrolira igru cijelo vrijeme tako da je Trener Mlake zamijenio svoju igračicu nakon 60 hitaca, ali to nije omelo Katju  već mirno i staloženo privodi utakmicu kraju pobijedivši te dvije igračice sa čak 20 čunjeva prednosti.
Utakmica je završila rezultatom 2:6 u korist Istre i 74 čunja prednosti.
Mlaka je srušila 3357 čunja, dok Istra 3431 čunj.
Najbolji rezultat utakmice postigla je Tatjana Oštrina sa 611 srušenih čunjeva, dok je kod domaćina najbolji rezultata imala Ines Maričić 593 srušena čunja.
Igračice Istre za dobru igru zahvaljuju i publici iz Poreča koji su ih došli u Rijeku bodriti.
Sada se ekipa Istre približila ekipi Mlake koja joj bježi 2 doda.