Booktiga 2024

IMG-15a093063049af41dc2e6ae3fe6d218b-V
02.05.2018. 16:53; ; Početna / Slider / Sjajan uspjeh učenika Umjetničke škole Poreč na 43. Međunarodnom susretu harmonikaša u Puli

Na ovogodišnjim Susretima u Puli predstavilo se pet učenika Umjetničke škole Poreč u raznim kategorijama solista te Harmonikaški orkestar škole, a zajedno su osvojili pet 1. nagrada i jednu 2. nagradu.

U Puli se od 25. – 28. travnja 2018. godine održao 43. Međunarodni susret harmonikaša, manifestacija koja već preko pedeset godina okuplja najbolje harmonikaše (soliste, komorne sastave i orkestre) iz cijele Europe, pa i šire. Ove godine manifestacija je okupila oko petsto harmonikaša iz 18 zemalja. Natjecalo se 141 solista, 10 komornih sastava i 11 orkestara. Natjecatelje je ocjenjivao međunarodni ocjenjivački sud sastavljen od eminentnih pedagoga, koncertista, dirigenata i skladatelja. Posebno smo ponosni da je ove godine član Prosudbene komisije bila i profesorica Umjetničke škole Poreč Ana Šterpin Zagoranski. Iznimna nam je čast da je u organizaciji ovih Susreta kao predsjednica organizacijskog odbora bila i profesorica Umjetničke škole Poreč Tamara Ignjatović, te profesorica harmonike Anamarija Lovrečić kao članica organizacijskog odbora. Osim samog natjecanja, program Susreta sadržao je  i koncerte: svečano otvorenje, koncert Marka Trivunovića (Srbija), koncert Veli Kujale (Finska) te koncert pobjednika natjecanja na kojem je nastupala i učenica Umjetničke škole Poreč Antonela Glavić.

Učenici Umjetničke škole Poreč svojim su uspješnim nastupima osvojili sljedeće nagrade:

• – u kategoriji A1: Nikola Antolović osvojio je 1. nagradu i 2.mjesto te pokal sa 95,00 bodova, prof. savjetnik Paolo Peruško. Nikola je osvojio jednaki broj bodova kao i prvoplasirana natjecateljica. Obzirom da je Nikola stariji, po pravilniku natjecanja, prednost ima mlađi/mlađa natjecatelj/ica.
  • – u kategoriji B2: Leon Korenić osvojio je 1. nagradu sa 91,67 bodova, prof. savjetnik Paolo Peruško
  • – u kategoriji B2: Vita Blažević osvojila je 1. nagradu sa 91,33 bodova, prof. savjetnik Paolo Peruško
  • – u kategoriji B2: Gabriel Milohanić osvojio je 2.nagradu sa 87,00 bodova, prof. Tamara Ignjatović
  • – u kategoriji C2: Antonela Glavić osvojila je 1.nagradu i 1. mjesto i pokal sa 96,33 bodova, prof. savjetnica Ana Šterpin Zagoranski
  • – u kategoriji A (orkestri): Harmonikaški orkestar Umjetničke škole Poreč osvojio je 1.nagradu i 2. mjesto sa 94,33 bodova, dirigentica prof. savjatnica Ana Šterpin Zagoranski.

Antonela Glavić je također osvojila i prestižni kup grada Pule kao ukupna pobjednica (natjecateljica sa najviše osvojenih bodova unutar solističkih kategorija baby, a1, a2, b1, b2, c1, c2 – natjecatelji do 15 godina starosti) te novčanu nagradu organizatora u visini od 100 €!

Pored toga osvojila je i posebnu nagradu hrvatskog društva skladatelja, plaketu za najbolju izvedbu skladbe hrvatskog skladatelja (B. Kunc: Mala vojska) te novčanu nagradu u visini od 400 €! Antonela Glavić nastupala je i na svečanom koncertu zatvaranja gdje su joj uručene posebne nagrade.

Učenici i učitelji nastupaju na Susretima već dugi niz godina i postižu sjajne rezultate. Kontinuitet, kvaliteta i kvantiteta uspjeha porečkih harmonikaša svrstava Umjetničku školu Poreč i njezin harmonikaški odjel u jednu od najuspješnijih škola u Hrvatskoj, a i šire. Svake godine predstavlja se s izuzetnim brojem učenika koji redovito osvajaju najviše nagrade.

Posebno je vrijedna atmosfera i timski rad profesora i učenika te velika podrška roditelja, ravnatelja i učitelja osnovnih škola kojima se ovom prilikom od srca zahvaljujemo. Ovakvi rezultati mogući su samo savršenim timskim radom i podrškom ovoj divnoj djeci i mladeži.

Bilo je divno primati čestitke i pohvale najvećih svjetskih umjetnika harmonike, a posebno komentare da je porečka škola, harmonikaški odjel, učitelji i učenici model po kojem bi svi mogli učiti i težiti…..te da se dive radu, napretku i postignutom….Ovakav sjajan rezultat izuzetna je promocija naših talentiranih i vrijednih učenika, rada profesora škole te promocija Grada Poreča i Istre, a i Hrvatske.

Bravo harmonikaši, čestitke i pohvale od srca!

Ravnateljica:  Sanjica Sara Radetić