Sjajan uspjeh porečke Finide na još jednom Državnom prvenstvu

100_4115 (800x600)
12.04.2016. 23:48; ; Početna / Sport i rekreacija / Sjajan uspjeh porečke Finide na još jednom Državnom prvenstvu

Naime, u subotu, 09.04.2016. u organizaciji Hrvatskog karate saveza i tehničkoj organizaciji Karate kluba TAD, u sportskoj dvorani Mladosti u Rijeci održano je Prvenstvo Hrvatske u katama za seniore/seniorke i veterane/veteranke, pojedinačno i ekipno. Na Prvenstvu su nastupili najbolji seniori i veterani iz čitave Hrvatske te je konkurencija bila izuzetno jaka i kvalitetna.

Karate klub FINIDA i ovog se puta pokazao kao jedan od boljih klubova, odradivši fantastičan posao i osvojivši ukupno 4 medalje, i to 1 zlatnu, 1 srebrnu i 2 brončane.

Prvu brončanu medalju osvojio je seniorski kata tim u sastavu Marko Paliaga, Amir Rešidović i Josip Leutar. Valja napomenuti da je naša seniorska ekipa bila na korak do ulaska u finale, budući da je u polufinalnom susretu pobjedu odnijela protivnička ekipa sa minimalnom razlikom 3:2.

Sljedeću brončanu medalju osvaja veteran Amir Rešidović u kategoriji +35 godina. Amir je već u prvom kolu zaustavljen tijesnom sudačkom odlukom 3:2 od kasnijeg finalista, tako da dobiva priliku da se kroz repasažni susret izbori za 3. mjesto. Sjajnom izvedbom u repasažu, Amir odnosi sigurnu pobjedu i osvaja još jednu brončanu medalju.

Valja spomenuti i sjajan nastup Marka Paliage u istoj kategoriji, koji je sigurno bio jedan od favorita, ali je nažalost zaista nepravednom sudačkom odlukom 3:2 izgubio susret za brončanu medalju, tako da je u konačnici zauzeo 5. mjesto.

Nakon toga, na redu je bila i kategorija veterani +50 godina u kojoj je Amir Rešidović odličnim nastupom te sigurnim i glatkim pobjedama stigao do finala. Nakon finalnog susreta, tijesnom sudačkom odlukom 3:2 pobjeda je pripala protivniku, tako da je Amir u konačnici osvojio sjajno 2. mjesto i postao viceprvak Hrvatske za ovu godinu.

Na samom kraju naši veterani ostvarili su fantastičan uspjeh u kategoriji veterani ekipno. Kata tim u sastavu Marko Paliaga, Amir Rešidović i Josip Leutar sjajnim nastupom i glatkim pobjedama stigao je do finala gdje su suvereno i sigurno odnijeli čistu pobjedu 5:0. Ovom su pobjedom pokazali da su najbolji u državi i sasvim zasluženo osvojili 1. mjesto i tako postali prvaci Hrvatske za ovu godinu!

Možemo samo reći svaka čast, ovo je odličan pokazatelj kvalitetnog rada u klubu sa svim dobnim skupinama, ali prije svega velikog truda i zalaganja naših veterana.