Seniorke ženskog kuglačkog kluba Istra iz Poreča viceprvakinje Hrvatske za sezonu 2017./18.

Vije6858-9209
26.03.2018. 13:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Seniorke ženskog kuglačkog kluba Istra iz Poreča viceprvakinje Hrvatske za sezonu 2017./18.

Zadnja utakmica odigrana je u subotu u Koprivnici protiv ekipe Podravke.

Utakmica je bila odlučujuća za drugo mjesto. Zbog toga se krenulo angažirano i borbeno u igru. U prvom krugu za Istru su nastupile Valentina Pavlaković, Snježana Kramar i Marijana Liović (igra se na 6 staza). Na našu žalost domaće igračice su bile koncentriranije do zadnjeg hica i tako su povele sa 2:1 gdje su Valentina i Marijana izgubile poene. Srećom Snježana je vrhunski odradila sve staze i tako privela ukupan broj srušenih čunjeva u našu korist. U drugi krug igre ulaze Maja Nanić, Nataša Ravnić Gašparini i Nikolina Pavlaković.  Sve tri igračice Istre pobjeđuju i tako dovedu utakmicu kraju sa rezultatom 2:6
Podravka je srušila 3005 čunja, dok je Istra oborila 3239 čunja.
Najuspješnija domaća igračica bila je Monika Matiša sa 549 srušenih čunjeva, dok je kod Istranki najuspješnija  bila Snježana Kramar sa 562 čunja za čunj bolja od Nikoline koja je srušila 561 čunj.
S obzirom da je ekipa Mlake slavila pobjedu  u Zagrebu protiv ekipe Admirala, što je direktno utjecalo na plasman ekipe Istre na drugo mjesto, dok je ekipa Admirala osvojila treće mjesto sa istim brojem bodova ali lošijem omjeru poena.
Mjesto viceprvakinja Hrvatske izborile su slijedeće igračice: Nataša Ravnić Gašparini , Marijana Liović, Snježana Kramar, Valentina Pavlaković, Nikolina Pavlaković,Maja Nanić,  Katja Oplanić, Vjera Mušković,  Marija Liović, Sindy Jelenić i Barbara Buretić . Trenerica ekipe Ružica Močibob.
Tom utakmicom nisu prestale obaveze za igračice Istre jer čeka ih još Državno prvenstvo u parovima, u tandemu i sprintu. Također moraju  odigrati još  KUP-a RH.