S-T-O-P broj 2

11.03.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / S-T-O-P broj 2

1. Protekli sportski tjedni osvrt iz Poreča otpočet ćemo sa nedjeljnim ( 4.ožujka 2007.g. ) Mladjekadetskim Stolnoteniskim Prvenstvom istarsko-primorsko-goranske regije koje se održalo u vrsarskoj dvorani OŠ "Vladimir Nazor". Na prvenstvu je sudjelovalo 39 mladjih kadetkinja i 56 mladjih kadeta iz 14 stolnotenskih klubova. Porečke stolnoteniske nade ( najmasovnije na ovom prvenstvu ) u ženskoj i muškoj konkurenciji ponovno su postigle zapažene rezultate:

– u konkurenciji djevojčica Porečanke su osvojile sva 3 prva mjesta: 1. Martina Rioža; 2. Sanja Stankovska; 3. Martina Brizanac.

Trener ove sjajne generacije stolnotenisačica je Damir Vidović, a sve 3 mladje kadetkinje su se plasirale na Prvenstvo Hrvatske.

2. Na Otvorenom prvenstvu Primorsko-goranske županije u plivanju ( početnici B ) porečki plivači ponovno medju najboljima:

– plivači: 25 metara prsno 3.mjesto osvojio Matej Grbić ( Poreč); na 25 metara leptir 3.mjesto osvojio je Valentino Banić ( Poreč ).

U štafeti 4 x 25 metara slobodno, štafeta PK "Poreč" u sastavu: Matej Grbac, Noel Žužić, Ivan Biševac i Valentin Banić osvojila je 4.mjesto.

3. U subotu 10.ožujka 2007.godine kuglačice " Istre" – Poreč u Puli pobjedjuju kuglačice "Djakova" 6 : 2 ( 3.111 – 2.965 ), a najviše čunjeva ruši Vjera Mušković 543.

4. Niz uspješne subote ( 10.ožujka 2007.g. ) nastavljaju nogometaši NK "Jadrana" pobjedom nad NK "Vrapče" – Zagreb sa 2 : 0 .

5. Groznica subotnje večeri završava trijufom rukometaša: RK "Poreč" – RK "Zamet" 28 : 21, Totić bilježi 17 obrana, a Šporčić 9 pogodaka. Čvrsto 1.mjesto u ligi za ostanak.

6. Porečani nisu uspješni samo kod kuće, Delničku publiku su umirili ( ohladili ) porečki košarkaši: KK "Goranin" – KK "Poreč" 86 : 97 ( 47 : 49 ). Najbolji porečki strijelci: Bezmalinović 22, Gaćina 21, Vlizlo 17 i Miljanović 12 ( 4 blokade ).

7. Kuglačice "Istre" – Poreč u nedjelju 11.ožujka ubjedljivo pobjedjuju "Rijeku KWSO " 7 : 1 ( 3.203 – 3.064 ), a najviše čunjeva i to u pobjedi nad Biserkom Perman ruši Nataša Ravnić – Gašparini 565.

8. Tjedan ponovno potpisuju članovi Karate kluba "Finida " : Poreč je bio 11.ožujka 2007. godine domaćin i tehnički organizator Županijskog karate Prvenstva Istre u borbama za mladje uzraste ( djevojčice i dječaci od 10-15 godina starosti). Karate klub "Finida" je ekipni prvak Istre, pojedinačno su osvojili 6 zlatnih medalja, 4 srebrne i 4 brončane, a selekcije su osvojile 1 zlatnu, 2 srebrne i 1 brončanu medalju. S ovakvim rezultatima porečki karate ne treba brinuti za budućnost, ona je već ovdje, u Poreču.

Za Poreštinu.info: R.V.Aleksić