Rukometaši Poreča u Velom Joži uvjerljivi protiv KTC-a. RK Poreč – RK KTC Križevci 32:18 (15:7)

Vije13303-19880
24.09.2023. 23:35; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča u Velom Joži uvjerljivi protiv KTC-a. RK Poreč – RK KTC Križevci 32:18 (15:7)

Rukometaši Poreča obranili su domaći teren i uvjerljivo slavili nad KTC-om 32:18 (15:7). Pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije došlo pod upitnik, a s dvije pobjede u tri susreta, momci Ilije Lovrinovića sada se okreću novom domaćem susretu protiv Dubrave. Za tjedan dana, 1. listopadaVeli Jože bit će mjesto četvrtog kola Paket24 Premijer lige.

Poreč je susret otvorio s 3:0 i na toj prednosti je nastavio graditi svoju sjajnu igru. Obrana je bila čvrsta i nije dopuštala previše slobode gostima. najbliže što je KTC stigao bilo je u 16. minuti kada je Matija Perajica zabio za 6:4. Uslijedila je potom 3-0 serija Poreča, pa su stigle sjajne obrane Brune Ćopića i do odlaska na odmor Porečani su stvorili osam pogodaka prednosti.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena nastavilo se jednako izdanje s obje strane, a goste su u tim trenucima vukli Žarko Čurić i Jakov Dujmović kada su i stigli smanjiti na 19:15., no, snage za više nije bilo. Uz 11 obrana Ćopića, Porečani su iz dobre obrane vukli efikasan napad i golom Luke Malinaricha postavili prvu dvoznamenkastu prednost (27:17), deset minuta prije kraja susreta. Sjajnu porečku igru nisu na duže staze omela ni dva crvena kartona. Prvo je Nikola Ivanković početkom poluvremena napustio teren, a potom u 41. minuti i Teo Čorić.

12 od 14 igrača postiglo je barem jedan pogodak u susretu, a uključio se i David Vladić s tri obrane od četiri pokušaja i na najbolji mogući način zaključili večer. Poreč je slavio 32:18 nošen sjajnom podrškom s tribina koju su i ovog puta održavali Šajete boysi.

Poreč je do slavlja vodio Matija Rađaković sa šest pogodaka, svi iz sedmeraca, četiri su upisali Arman Ikanović i Marko Bajan, dok je vratarski duo Ćopić-Vladić sakupio 14 obrana. Kod KTC-a najbolji je bio Toni Ezgeta s četiri gola, a na vratima su Dubravko Grgić i Tomislav Olić imali svaki po dvije obrane.

“Nemam što puno pametovati nakon 14 razlike, osim što smo imali mali pad od 30. do 40. minute. Takve stvari nam se ne smiju događati, ali u globalu sam zadovoljan. Čestitam dečkima na pobjedi, čestitam i KTC-u na fer i korektnoj igri, a mi se idemo pripremiti za Dubravu u sljedeću nedjelju”, rekao je trener Ilija Lovrinović.

“Odigrali smo fenomenalno prvo poluvrijeme, u napadu i obrani napravili smo tu razliku, jedino je malo šteta što smo stali početkom drugog poluvremena kada su nam se malo približili, ali mislim da smo sve imali u svojim rukama. Velika pobjeda i idemo dalje tako”, nadodao je vratar Bruno Ćopić.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 3. kolo:

RK Poreč – RK KTC Križevci 32:18 (15:7)

Poreč: Vladić 3 obrane (3+0); Ćopić 11 obrana (11+0); Mataija, Krajcar 3, Rušnjak 1, Car 3, Petrov, Boka, Krupić 3, Malinarich 2, Rađaković 6, Ikanović 4, Ivanković 2, Bajan 4, Čorić 1, Ljubić 2

Isključenja: 4 minute

Sedmerci: 6/7

KTC: Grgić 2 obrane (2+0), Olić 2 obrane (2+0); Marković 1, Vinković 2, Ćurić 3, Ostarčević, Harača 1, Dujmović 1, Perajica 3, Mirosavljević 2, Maričić 1, Ezgeta 4, Tandara, Mršić