Rukometaši Poreča u Našicama uzeli vrijedan bod! RK Nexe – RK Poreč 28:28 (13:10)

Vije14422-20549
20.04.2024. 23:19; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča u Našicama uzeli vrijedan bod! RK Nexe – RK Poreč 28:28 (13:10)

Rukometaši Poreča dugo će pamtiti subotnju večer, 20. travnja 2024., u Našicama. Sjajna igra u drugom poluvremenu donijela im je veliki bod u srazu s Nexeom u utakmici koja je završila 28:28 (10:13). Bod protiv jake našičke momčadi ostavio je otvorena vrata za četvrto mjesto koje bi moglo donijeti plasman u Europu.

Momčad Nexea ekspresno je ušla u susret i uz pomoć obrana Dominika Kuzmanovića prvo postavila 4:1 pa 7:2. Iako je tada u osmoj minuti izgledalo loše po Poreč, igrači Ilije Lovrinovića zbili su svoje redove i serijom pogodaka u 16. minuti smanjili zaostatak na 6:8. Dobro izdanje protiv realnog favorita nastavilo se sve do kraja prvog dijela susreta kada, unatoč ponekim izgubljenim loptama, Poreč na odmor odlazi pri minus tri (10:13).

U drugom dijelu na vrata Nexea stao je nama dobro poznat Moreno Car, dok je Brunu Ćopića kod nas zamijenio David Vladić i obojica su upisali po obranu u tim prvim minutama. No, brzi golovi doveli su Nexe u mogućnost da vrati svoju najveću prednost na susretu (16:11). Sve se preokrenulo s dvije obrane Vladića i čvrstom porečkom obranom. U samo pet minuta Poreč je preko Nikole Ivankovića, Petra Krupića, Luciana Krajcara Leona Rušnjaka poravnali na 16:16. To sjajno izdanje se i nastavilo pa je Poreč tako u 41. minuti, petim golom marka Bajana stigao do vodstva po prvi put na susretu.

Koliko god možda nestvarno zvučalo, Poreč je nastavio držati jak tempo, Vladić je došao do pet obrana, uključujući i sedmerac Fahrudinu Meliću, i sve je rezultiralo s vodstvom 24:22 u 51. minuti. Luka Moslavac vratio je Nexe u život, prvo poravnanjem (25:25), a zatim je i vratio prednost na stranu domaćina (27:26). Imao je Nexe priliku i za na +2 samo dvije minute prije kraja, ali opet važnu obranu upisuje Vladić. U posljednjih 25 sekundi ušli smo sjajnim golom Krajcara izvana koji je poravnao na 28:28, Nexe je imalo napad za pobjedu, ali dobro postavljena obrana i stativa stali su na put Našičanima. Kako je sirena označila kraj utakmice slavlje Poreča je započelo. Vrijedan i vrlo važan bod nosimo doma iz Našica koji nam je ostavio otvorena vrata za četvrtu poziciju.

Najefikasniji kod Poreča bio je Marko Bajan koji je postigao osam pogodaka (sedam iz sedmeraca), dok je jedan manje zabio Lucian Krajcar. David Vladić sakupio je sedam obrana, a Bruno Ćopić dvije. Kod Nexea najviše golova zabio je Luka Moslavac, njih pet, jednako kao i Fahrudin Melić, ali je on svih šest postigao sa sedam metara.

U pretposljednjem, devetom kolu Lige za prvaka, u Poreč stiže Zagreb, a utakmica je na rasporedu u petak, 26. travnja, s početkom u 19 sati.

“Iskreno, ne znam što bih pametno rekao nakon ove utakmice. Radije bih uzeo pobjedu protiv Spačve nego danas ovaj bod, ali ovaj bod mi daje potvrdu da imamo kvalitetne dečke koji su u fazi rukometnog odrastanja i da je još puno toga pred njima. Čestitam svima na zalaganju”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

A evo što je o utakmici rekao Marko Bajan: “Fenomenalna utakmica, zaslužili smo ovo nakon svega što smo prošli, svih prepreka i problema koje smo prebrodili.
Moram spomenuti da smo u drugom poluvremenu bili bolja momčad i da smo možda zaslužili oba boda.
Ovaj bod je pokazatelj karaktera u ekipi, iskreno sumnjam da ijedna momčad ne samo u Hrvatskoj nego i šire ima takvo zajedništvo i međusobnu potporu da se u ovako teškom trenutku kad ju svi otpišu vrati i napravi povijesni pothvat.
Zaslužili smo ovo!!!”

Na samom početku utakmice predsjednik Nexea Josip Ergović uručio je dres i poklon Vedranu Mataiji. Vedran Mataija na kraju ove sezone odlazi u zasluženu igračku mirovinu, a svoju vrhunsku karijeru osim u Poreču proveo je i u Našicama. Stoga nije bilo bolje kombinacije nego da danas na utakmici u Našicama to i objavimo. Vedrinim majstorijama godinama su se divili, mnogima je zadavao glavobolje, ali još više od njega su mnogi učili. Hvala Našičanima na poklonu za našeg Vedru.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 8. kolo:
RK Nexe – RK Poreč 28:28 (13:10)

Nexe: Kuzmanović 8 obrana (8+0), Car 1 obrana (1+0); Račić, Bakić 1, Marguč, Moslavac M., Jotić 2, Velkavrh, Gadža 4, Štrlek 4, Moslavac L. 6, Tomić 1, Cenić 1, Cohen 2, Melić 6, Pribetić 1
Isključenja: 8 minuta (Štrlek 2, Moslavac L. 2, Cohen 2, Jotić 2)
Sedmerci: 6/7

Poreč: Vladić 7 obrana (6+1), Ćopić 2 obrane (2+0); Muranović, Mataija, Krajcar 7, Rušnjak 1, Car, Boka, Krupić 3, Malinarich 3, Andrić, Rađaković, Ivanković 3, Bajan 8, Jelić, Ljubić 3
Isključenja: 10 minuta (Malinarich 4, Ljubić 2, Bajan 2, Ivanković 2)