Rukometaši Poreča u drugom kolu Lige za prvaka poraženi u Našicama

Nexe2
27.02.2022. 10:54; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča u drugom kolu Lige za prvaka poraženi u Našicama

Rukometaši Poreča iz Našica se vraćaju s porazom. Moglo bi se reći i očekivano jer je Nexe bio favorit pa je po isteku vremena na semaforu stajalo 29:17 (12:11). No, unatoč rezultatu, Porečani su se dobro držali u prvih 30 minuta, a u drugom dijelu trener Ilija Lovrinović dao je priliku mladim igračima.

Krenulo je vrlo dobro za Poreč. Nakon pet minuta igre Poreč je vodio 2:0, a domaćin je do prvog gola stigao tek u sedmoj minuti. Obrane Davida Vladića i dosta grešaka Nexea, držale su istarski sastav u vodstvu, a precizan napad sredinom prvog dijela odveo je Poreč na +3 (7:4) golom Luke Vučića. Ta se razlika držala sve do 25, minute susreta kada je i Mihailo Radovanović zaredao obrane, pa je zaključno s Predragom Vejinom Nexe izravnao na 10:10. Do odlaska na odmor nije bilo velikih promjena pa je na semaforu stajalo 12:11.

Drugi dio susreta nadmoćno otvara Nexe koji je u pet minuta pobjegao na +5 (17:12). Poreču su teren morali napustiti Antonio Ljubić i Lucian Krajcar, a bez Mirka Petrova i Armana Ikanovića to je dodatno otežalo Iliji Lovrinoviću. Na terenu su priliku dobili mladi igrači koji inače ne dobivaju veliku minutažu pa se razlika u kvaliteti osjetila i na rezultatu. Na prvu dvoznamenkastu prednost Nexe stiže u 53. minuti (26:16) da bi na kraju završilo s 29:17.

Kod Poreča najefikasniji bio je Lucian Krajcar sa šest golova, a tri je dodao Tomislav Bošnjak. Na vratima je Erik Krbavčić sakupio osam obrana, a David Vladić pet. Saša Barišić Jaman s osam od osam pogodaka predvodio je Nexe, dok su vratari Radovanović-Kuzmanović obranili 16 protivničkih napada.

U trećem kolu Lige za prvaka Poreč igra protiv PPD Zagreba. Porečani će ovoga puta biti domaćini na terenu Kutije šibica, a utakmica je na rasporedu 5. ožujka s početkom u 17:30 sati.

Paket 24 Premijer liga, Liga za prvaka, 2. kolo:

Nexe – Poreč 29:17 (12:11)

Nexe: Radovanović 7 obrana (7+0), Kuzmanović 9 obrana (8+1); Bakić 2, Barišić Jaman 8, Vejin 2, Vida 3, Manci Mičević 1, Blažević, Velkavrh, Sevecer 1, Moslavac 1, Melić 3, Jaganjac 1, Kavčić 6, Markušić 1, Pribetić

Poreč: Krbavčić 8 obrana (8+0), Vladić 5 obrana (4+1); Muranović 1, Gavran, Krajcar 6, Vučić 1, Đukanović 2, Popović 1, Boka, Rađaković 1, Čipraka, Radunović 1, Moslavac, Vinković 1, Bošnjak 3, Ljubić