Valfresco S H

Rukometaši Poreča u 3. kolu Europskog kupa. U drugom meču protiv Londona još uvjerljivija pobjeda

Vije14519-21030
27.10.2024. 00:33; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča u 3. kolu Europskog kupa. U drugom meču protiv Londona još uvjerljivija pobjeda

U uzvratnoj utakmici protiv Londona Poreč je potvrdio prolazak u treće kolo EHF Europskog kupa. Porečani su i u drugoj utakmici stigli do uvjerljivog slavlja 33:18 (16:9) s obzirom na to da su se gosti teško nosili s ritmom koji su postavili porečki rukometaši.

Sljedećeg protivnika igrači Ilije Lovrinovića saznat će u utorak, 29. listopada, na ždrijebu koji će biti održan u Beču, a utakmice su na rasporedu 23./24. studenog te 30. studenog i 1. prosinca. Do tada, Porečani će se ponovno okrenuti Paket24 Premijer ligi u kojoj ih novi susret, gostovanje protiv Rudara, čeka u srijedu, 30. listopada.

Porečani su otvorili susret s 3:0 iako je u tom periodu vratar Londona Daniel Schappert upisao dvije obrane od tri pokušaja. Momčad iz Londona do prvog gola stigla je pred kraj pete minute i dobro se mučila kako bi održavala korak uz porečke rukometaše. Pokazalo se to i uz brojne tehničke pogreške, dok je Poreč sigurnije gradio prednost. U 16. minuti golom Nikola Ivankovića Poreč postavlja +7 (10:3), a uz par intervencija Brune Ćopića na golu tu su razliku između ekipa uspjeli održati sve do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 16:9.

Kao i prethodnog dana, u drugom dijelu sve su više minutažu dobivali mladi igrači, a na terenu je nakon dužeg izbivanja bilo lijepo vidjeti i Mirka Petrova čiji doprinos, prvenstveno u obrani, je nedostajao. Prvu dvoznamenkastu prednost u ovoj utakmici u 37. minuti postavlja Filip Bonić (21:11), dok su se kod Londonaca izmijenili Oliver Tyler, Jorge Gonzalez i Aaron Bradley-Shankar te u 15 minuta nastavka zabili tek tri gola. Slaba realizacija u napadu Londona mora se pripisati i našem Davidu Vladiću. Velikih promjena nije bilo sve do kraja utakmice. London je brojao tek do 18, dok je Poreč sa sigurnim slavljem u rukama i prolazom mirno priveo utamicu kraju te preko Tina Božića postavio konačnih 33:18.

Najbolji strijelac bio je Marko Bajan sa sedam pogodaka uz 100 % realizacije, dok je pet dodao Nikola Ivanković. Na vratima je David Vladić sakupio 9 obrana uz 50 % uspješnosti, a Bruno Ćopić njih 5 uz 35%. Kod Londona najefikasniji bio je Oliver Tyler s četiri gola, a vratari Daniel Schappert i Clement Baudot obranili su devet udaraca.

“Rutinski smo odradili ovu utakmicu. Smatram da smo bolja ekipa od Londona i to se i vidjelo. Sada nam se fokus prebacuje na Premijer ligu i gostovanje u Rudama”, kratko je rekao nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

“Jos jedna europska utakmica je iza nas. U predivnom ambijentu smo ostvarili još jednu europsku pobjedu. Kontrolirali smo utakmicu od prve do zadnje minute, rotacijama smo držali visok tempo te su svi dečki dali obol ovom rezultatu. Nema puno vremena za slavlje jer nas u srijedu očekuje bitno gostovanje u Rudama. Hvala našoj publici koja je još jednom pokazala da je Poreč grad rukometa i mislim da smo svi mogli uživati u prekrasnom ambijentu u ove dvije utakmice”, dodao je najbolji strijelac Marko Bajan.

EHF Europski kup, 2. kolo, 2. utakmica:

London GD – RK Poreč 18:33 (9:16)

London GD: Baudot 3 obrane, Schappert 6 obrana, Günther; Tiščenko, Tyler 4, Bradley-Shankar 3, Gonzalez Dauffaure 2, Wardle, Gillet 2, Castro 2, Luyten, Nelutescu, Lawal 1, Archier 3, Gahan 1

Isključenja: 6 minuta (Archier 2, Castro 2, Tiščenko 2)

Sedmerci: 2/2

Poreč: Vladić 9 obrana, Ćopić 5 obrana + 1 gol; Bonić 3, Rušnjak 3, Petrov, Boka 3, Krupić 2, Malinarich 1, Popović 2, Jaman 1, Ikanović, Ivanković 5, Bajan 7, Božić 2, Jelić 1, Ljubić 2

Isključenja: 4 minute (Malinarich 2, Popović 2)