Parenzana 2024-s

Rukometaši Poreča stigli su do prvog slavlja u Ligi za prvaka nadvladavši Dubravu 24:22 (12:10)

Vije13201-19306
26.02.2023. 22:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča stigli su do prvog slavlja u Ligi za prvaka nadvladavši Dubravu 24:22 (12:10)

U utakmici u kojoj je Poreč na papiru bio gostujuća momčad, zbog zamjene domaćinstva uslijed radova u dvorani Dubrave, vrlo dobro su svoj dio odradili Antonio Ljubić na crti te David Vladić na golu. Iako je Dubrava pokušavala sustići zaostatak s poluvremena, dobro otvaranje drugog dijela donijelo je Poreču više manevra u ključnim trenucima susreta.

Dubrava je krenula dobro i s 2:0 povela, no Poreč je tada prebacio u brzinu više, iskoristio greške Dubrave i serijom 5-0 poveo uz dva gola Matije Rađakovića Antonia Ljubića. Poreč je prodorima pokušao nastaviti seriju, ali su se greške prebacile na domaću stranu.

Dubrava je iz kontre i polukontre sredinom drugog dijela stigla do izjednačenja (7:7). U dobroj borbi, u kojoj su i David Vladić i Dominik Marković imali zapažene uloge između vratnica, na odmor se ipak otišlo pri +2 vodstvu Poreča.

Domaći rukometaši sjajno su krenuli u drugi dio utakmice. Dobrom obranom zatvarali su svaki pokušaj Dubrave koja je teško dolazila do prilike te u deset minuta zabila tek dva gola. S druge strane, Porečani su ih postigli šest i pobjegli na 18:12. U 15 minuta drugog poluvremena Vladić je upisao i novih pet obrana, ali njegovo dobro izdanje nije popratio napad koji je zatim ostao deset minuta bez postignutog pogotka.

Post prekida Arman Ikanović, no tada se Dubrava već približila na 16:19. Koliko god su ‘gosti’ pokušavali uloviti priključak i možda preokrenuti, zaostatak s početka drugog dijela bio je teško dostizljiv. Četiri minute prije kraja bilo je 23:19, a Sven Majdak tek uspijeva smanjiti na konačnih 22:24.

Poreč su do slavlja vodili Antonio Ljubić sa sedam pogodaka bez ijednog promašenog, dok je David Vladić na vratima imao 12 obrana (38%). Kod Dubrave po tri gola zabili su Ivan Barbić, Sven Majdak, Nedjeljko Jurković, Ivan Čulo i Matej Komljenović, a Dominik Marković sakupio je osam obrana.

U sljedećem kolu Poreč ponovno igra kod kuće, a u goste dolazi PPD Zagreb. Utakmica je na rasporedu u subotu, 4. ožujka, s početkom u 19 sati.

Trener Ilija Lovrinović, kratko je prokomentirao utakmicu: ” Dok smo bili koncentrirani, kontrolirali smo utakmicu i otišli na prednost od 6 razlike, a kada nam je pala koncentracija Dubrava je smanjila razliku, pa smo na kraju pobijedili sa dva razlike “

“Iako smo formalno bili gosti ove utakmice, pišemo prva dva boda na domaćem parketu u Ligi za prvaka. Čestitam Dubravi na dobroj utakmici, pošteno su nas namučili pogotovo u zadnjim trenucima. Ipak moram istaknuti da je naše iskustvo presudilo ovu utakmicu i čestitam svojim suigračima i treneru na ovoj velikoj pobjedi za nas. Sada nas čeka najteži izazov, PPD Zagreb, ali mi idemo dalje i koračamo prema našem konačnom cilju i plasmanu u europska natjecanja”, rekao je nakon susreta David Vladić

Najbolji strijelac večerašnje utakmice Antonio Ljubić, podjelio je svoja razmišljanja o utakmici: “Igrali smo danas protiv ekipe Dubrave koja ima jako mladu ekipu i dečki su pokazali borbenost do samoga kraja. Na kraju dva boda ostaju u Poreču sto je najbitnije i čestitam svojim dečkima na dobro odigranoj utakmici. Sljedeći vikend nam dolazi PPD Zagreb, imamo cijeli tjedan za pripremu da se prikažemo u najboljem svjetlu i ovim putem pozivam sve navijače da nas dođu  podržati. “

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka 3.kolo:

Dubrava – Poreč 22:24 (10:12)

Poreč: Vladić 12 obrana (12+0), Ćopić; Muranović, Popović, Krajcar 3, Car 1, Petrov, Boka, Krupić 1, Malinarich 2, Rađaković 5, Čipraka, Ikanović 3, Bajan, Bošnjak 2, Ljubić 7

Isključenja: 12 minuta (Krajcar 2, Petrov 4, Ikanović 2, Ljubić 4)

Sedmerci: 2/3

Dubrava: Matov, Marković 8 obrana (7+1); Barbić 3, Farkaš 1, Majdak 3, Mandić 2, Markoci Petreković, Jurković 3, Delić 1, Molc 1, Sofić, Čulo 3, Goluža 2, Vidmar, Komljenović 3

Isključenja: 4 minute (Barbić 2, Vidmar 2)