Vije13152-19059
26.11.2022. 23:21; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča sigurnom pobjedom nad Sesvetama na korak do Lige za Prvaka; RK Poreč – MRK Sesvete 30:26 (14:11)

Baš kao što je trener Ilija Lovrinović i najavio, Poreč je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone i slavio nad Sesvetama 30:26 (14:11). Nakon sjajnog starta i 4:0, domaći su dečki kroz cijeli susret održavali stečenu prednost, a u prvom dijelu uvelike je u tome pomogao i David Vladić na vratima. Poreč se tako bodovno izjednačio sa Sesvetama na tablici Lige B (15 bodova; ispred je samo PPD Zagreb s 20 bodova) i napravio veliki korak prema Ligi za prvaka koju još treba potvrditi u sljedeća tri preostala kola.

Utakmica čvrsta od starta, očekivano kada su u pitanju ove dvije momčadi. Poreč je dobro otvorio i poveo 4:0, naplativši Sesvetama igru bez vratara, dok su gosti imali problema u napadu. Sve to natjeralo je trenera Silvija Ivandiju da pozove minutu odmora u sedmoj minuti. No, ni to nije urodilo plodom da postignu pogodak, David Vladić imao je 3/3 na golu, ali napad nije to nagradio novim lakim pogodcima da se Poreč još dodatno odvoji. Sesvete su do prvog pogotka stigle tek u desetoj minuti kada s linije sedam metara zabija Davor Gavrić. To je i označilo početak bolje igre Sesvećana koji su pojačali u obrani i u četiri minute ulovili priključak (3:4). Novo odvajanje dogodilo se u 22. minuti uz novu obranu Vladića, a Tomislav Bošnjak i Luka Malinarich odvode Poreč na +3 (9:6). Prednost od tri pogotka održala se sve do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 14:11.

U nastavku se prepisala igra iz prvog dijela u kojem su igrači Sesveta lovili Poreč, koji je s druge strane dobro čuvao svoja tri gola prednosti. Porečku obranu malo je poremetilo treće isključenje Mirka Petrova, ali momci su se dobro zbili i nastavili odolijevati protivničkim napadima. U zadnjih deset minuta ušlo se pri 26:22 Poreča nakon dvije izgubljene protivničke lopte, a tih +4 postavio je Matija Rađaković iz sedmerca. Utakmicu su naši dečki mirno priveli kraju i upisali veliko i zasluženo slavlje 30:26.

Najefikasniji  je bio Matija Rađaković koji je postigao deset pogodaka (šest iz sedmerca), a pet je dodao Matija Car. Na vratima je David Vladić upisao 11 intervencija uz 32% Kod protivnika istaknuli su se Davor Gavrić i Zlatko Raužan svaki s po šest pogodaka, a Stipe Purić imao je tri obrane.

”Sjajna igra, sjajan angažman i na kraju sjajna pobjeda. Nakon ovakve izvedbe na terenu, ponajprije želje i volje, bilo je nemoguće izgubiti. Čestitam Sesvetama na dobroj igri i svojim suigračima i treneru na izvrsnoj izvedbi. Proslavit ćemo, a onda se okrećemo završetku ovog jesenskog dijela rasterećeni”, rekao je nakon utakmice vratar David Vladić.

”Mislim da što smo najavili prije utakmice, to smo ispunili. Dečki su dali ne 100% nego još više od toga. Mislim da je obrana bila vrlo dobra i mislim da je to ključ pobjede. Nemam što pametno reći osim da čestitam mojim dečkima na stvarno dobroj utakmici i zasluženoj pobjedi”, riječi su trenera Ilije Lovrinovića nakon slavlja.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 11. kolo:

RK Poreč – MRK Sesvete 30:26 (14:11)

Poreč: Vladić 11 obrana (10+1), Ćopić; Muranović, Popović, Krajcar 3, Car 5, Petrov, Boka, Krupić 2, Malinarich 2, Rađaković 10, Ikanović 3, Vinković, Bajan, Bošnjak 2, Ljubić 3

Sedmerci: 6/6

Isključenja: 8 minuta (Petrov 6, Krupić 2)

Sesvete: Purić 3 obrane (3+0), Kahlina; Čaprić 1, Krndelj 1, Topić 1, Jelovčić N., Raužan 6, Jelovčić J., Dumenčić 5, Hršak 2, Šuker, Zakić, Gavrić 6, Štrković, Finek 1, Lukačec 3