Remi u ‘Velom Joži’, tučnjava i naguravanje rukometaša Poreča i Karlovca

27012013-19
27.10.2013. 22:23; ; Početna / Sport i rekreacija / Remi u ‘Velom Joži’, tučnjava i naguravanje rukometaša Poreča i Karlovca

Nije ni trebalo očekivati da će se vidjeti rukometna ljepotica na parketu ‘Velog Jože’ no ni najveći rukometni pesimisti nisu mogli predvidjeti da će u rukometnom derbiju 8. kola Premijer lige rukometaši Poreča i Karlovca odigrati ‘povijesnu’ utakmicu, posebno ne u prvih trideset minuta igre, a koja je mogla na kraju završiti i s općom tučnjavom igrača.

Kroničari porečkog sporta najvjerojatnije nemaju spremljen podatak da je jedna ligaška, posebno ne Premijer ligaška rukometna utakmica, nakon prvih trideset minuta, u Poreču ‘završila’ rezultatom samo 7:8 !

Najvjerojatnije nije spremljen ni podatak da je po zvuku sirene za istek 60 minuta prvenstvene utakmice, u ‘zraku visio’ početak opće tučnjave na terenu.

Koji bi mogao biti razlog za šakački završetak utakmice, teško je ustvrditi no izvjesno je da su Porečani u 60 minuti utakmice postigli pogodak za vodstvo 22:21 a da su Karlovčani u posljednjem napadu sa zvukom sirene postigli izjednačujući pogodak na način da se lopta upućena od rukometaša Karlovca na gol Poreča od stative odbila do golmana Maria Cvitkovića a od njega u mrežu što je značilo izjednačenje rukometaša Karlovca na 22:22, osvajanje boda i početak slavlja na terenu.

Da li je u tom trenutku netko nekome nešto dobacio, gurnuo ga ili ‘potpalio neki drugi fitilj’, tek na terenu je počela opća gužva, žestoko naguravanje i nedostajao je samo trenutak da ne počne i opća tučnjava.

Svoj doprinos neočekivanom završetku utakmice dali su i gledatelji na dijelu tribina iznad ulaza u svlačionicu Karlovčana koji su ružnim povicima i gestikulacijama ispratili rukometaše Karlovca sa terena pa su zbog pokušaja udaranja odjevnim predmetom rukometaša Karlovca intervenirali redari i dvojica policajaca.

Na razloge čudnog tijeka utakmice, posebno njenog prvog dijela u kojem su rukometaši Poreča postigli samo 7 a rukometaši Karlovca 8 pogodaka, upućuje i podatak da su Porečani zbog oštre igre Karlovca u obrani ‘dobili’ u 30 minuta igre 4 sedmerca od koja tri nisu realizirali. Karlovčanima je dosuđen samo jedan sedmerac kojeg je u 16 minuti Batinić realizirao.

Da rukometaši Karlovca gaje tvrdi, oštri, na granici grubog rukometa posebno u obrani, dobro je poznata stvar pa čudi da rukometaši Poreča i trener Ilić nisu primijenili ‘plan B’ za dobivanje utakmice ako već s uobičajenom igrom nisu uspjeli postići više pogodaka i rezultatsku razliku.

U prilog Karlovčanima vjerojatno je išla i činjenica da su Porečani 50 minuta igrali bez Vedrana Matije što je rezultiralo ‘tanjom’ realizacijom u napadu tako da ni odlično raspoloženi Tim Thoss sa sedam postignutih pogodaka nije bio rezultatska prevaga.

Osvajanjem boda u Poreču rukometaši Karlovca na trećem mjestu s 12 bodova ostat će na distanci od jednog boda naspram Poreča koji je drugi s 13 osvojenih bodova.

Poreč – Karlovac 22:22 (7:8)

Dvorana ‘Veli Jože’. 8.kolo Premijer lige. Gledatelja 300. Suci: D. Jurinović (Zadar), M. Mrvica ( Biograd na Moru).

Poreč: Cvitković (9), Ćosić 4, Mataija 3, Perhat, Thoss 7, Prelac, Marko, Petrić 1, Gudić 3, Popović, Sinožić, Rađaković 2, Buvinić 1, Galijot 4.

Karlovac: Šnajder, Felić, Huljina 3, Ribar, Štricelj 3, Perajica 1, Smojever 3, Požega 1, Štricelj, Cindrić, Obranović, Bačić, Batinić 3, Karić (5+2), Glumac, Prezelj.

Sedmerci: Poreč 8(4) Karlovac 1(1). Isključenja: Poreč 6, Karlovac 12.