Rukometaši Poreča poraženi od Varaždina u drugom kolu lige za prvaka

2018-04-03_09h06_52
03.04.2018. 09:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča poraženi od Varaždina u drugom kolu lige za prvaka

Nakon sjajne predstave u Kutiji šibica protiv aktualnog prvaka, dočekali su rukometaši Poreča osokoljeni i puni samopouzdanja Varaždin u 2. kolu Lige za prvaka, no nisu uspjeli u namjeri da upišu prve bodove.

Loš početak

Prava, čvrsta utakmica dviju jakih momčadi pripala je na koncu varaždinskim rukometašima koji su tako u kratko vrijeme drugi put veseli napustili Poreč. Ključnim se pokazao loš ulazak Poreča u igru, nakon čega su se uspjeli vratiti, ali se stekao dojam da su morali igrati kako je protivnik diktirao ritam. Na koncu je junak ispao gostujući vratar Špikić koji je najprije “skinuo” dva sedmerca porečkim rukometašima i spriječio poravnanje, da bi u zadnjoj minuti i pol upisao dvije ključne obrane i ugasio sve nade Porečanima.

Kod domaćina nije bilo Mataije. Dobro je ulogu srednjeg vanjskog preuzeo Radaković i pritom upisao četiri pogotka. Jedan manje u rubrici je na kraju susreta imao i Petrov, dok je najbolji strijelac u domaćim redovima bio Perić sa šest pogodaka.

Spomenuti loš ulazak u utakmicu rukometaša Poreča protiv agresivnih gostiju iz Varaždina odrazio se na rezultat te su odmah upali u minus od tri gola. Prvi gol na susretu domaćina stigao je tek nakon četiri i pol minute kad je prošao jedan udarac Thossa (1:3). Međutim, nisu niti kasnije imali rukometaši Poreča odgovor na igru protivnika, pa je već u 8.minuti trener Đanković bio primoran zatražiti mnutu odmora. Stisnuli su nakon toga domaći rukometaši obranu i s dva laka gola Perića i Gavranovića vratili se u igru (3:5). Potpuni priključak propustio je postići Radaković u 12. minuti kad je promašio sedmerac, odnosno pročitao ga je Špikić na varaždinskom golu. Uspio je ipak Poreč izvući se iz neugodnog početnog rezultata i doći na pola prvog poluvremena na samo gol zaostatka (4:5). Uslijedila je i prilika za poravnanje iz sedmerca, no kao i ranije Radakoviću, skinuo je Špikić i Periću udarac. Srećom da su gosti bili neučinkoviti, pa se promašaji nisu odrazili toliko na rezultat te je nakon osam minuta posta, u 17. minuti gol Stojanovića značio tek “minus 2” (4:6). Stigla je u 23. minuti i prva obrana Cara, kod rezultata 7:8 što je odmah u kontri drugim golom u nizu Petrov pretvorio u prvo izjednačenje na susretu (8:8), da bi nakon neuspjelog gostujućeg napada Perić s krila donio i prvo vodstvo Poreču pet minuta prije odmora (9:8). Na odmor su momčadi otišle poravnate.

Porečki propusti

Pogodio je Perić odmah na otvaranju drugog poluvremena vodstvo 11:10, ali je ono kratko trajalo te se nastavilo uz igru “gol za gol” sljedećih sedam minuta, da bi gosti ponovno na spavanju uhvatili porečku obranu i s dva pogotka poveli 13:15. Vratio je priključak Perić svojim petim golom, ali su propustili dva puta kasnije rukometaši Poreča pogoditi nebranjeni varaždinski gol. Osveta je stigla u 46. minuti kad je Vrdoljak pogodio za 14:18, što je bilo, nakon 8. minute, drugo vodstvo gostiju od četiri gola. Nastavili su se problemi za domaćina koji je postio s golom sedam minuta, a onda su pogodili Rađaković iz sedmerca i Perić iz kontre za povratak u susret deset minuta prije kraja (16:18). No, nikako da se zakuha susret te je sedam minuta do kraja pokušao posljednjom minutom savjetovanja Đanković podignuti svoje igrače. Pogodio je odmah Petrov za 19:21, da bi Car skinuo sedmerac Glavašu i dao priliku svojim suigračima da smanje na gol zaostatka. Međutim, bio je uspješan kasnije dvaput i Špikić među varaždinskim vratnicama čime je osigurao svojoj momčadi da ostane dovoljno bodovne zalihe za mirno privođenje utakmice kraju.

Mladen PILAT, Glas Istre

POREČ – Utakmica 2. kola Premijer lige – Lige za prvaka: Poreč – Varaždin 21:23 (10:10). SRC Veli Jože. Gledatelja 300. Suci: Grbavac (Varaždin) i Ravlić (Makarska).

POREČ: Miličević l, Mataija, Medved l, Gavranović 2, Thoss l, Štifanić, Perić 6, Car (2+ l), Mofardin l, Petrov 4, Popović, žagar, Ventin, Radaković 5 (3), Pribetić.

VARAžDIN: Špikić (9+2), Špruk 2, Novak, Černeka 4, Stojanović 3, Glavaš 4 (3), Meštrić, Vidaček l, Črnila, Zobec 2, Levak l, Jurišić, Marić, Vrdoljak 6.

Sedmerci: Poreč 5 (3), Varaždin 4 (3). Isključenja: poreč 2, Varaždin 8 minuta.