Vije14366-20251
11.02.2024. 00:18; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobjedom protiv Rudara osigurali četvrtfinale Kupa Hrvatske – RK Poreč – RK Rudar 30:22 (15:11)

Rukometaši Poreča proljetni dio sezone otvorili su uspješno. U osmini finala Kupa Hrvatske na domaćem terenu slavili su nad Rudarom 30:22. Prolaskom u četvrtfinale ostvaren je jedan cilj, a sada se fokus prebacuje na sedmu uzastopnu Ligu za prvaka.

Utakmicu su obranama dobro otvorile obje momčadi pa smo u osam minuta susreta vidjeli ukupno šest golova. Iako je u tim početnim minutama susreta Poreč držao minimalno vodstvo, Rudar je vrlo lako vraćao susret u egal.

Do prvog većeg vodstva stigli su domaći dečki nakon sjajne reakcije u obrani i time natjerali protivnike u greške. Nakon dvije osvojene lopte i sjajne igre vanjske linije, Lucian Krajcar sredinom prvog poluvremena postavlja 7:4. Upravo je to natjeralo Rude na prvi time-out.

Niti minuta odmora nije pomogla Rudama da smire igru i smanje zaostatak, a nakon četvrte obrane Davida Vladića, Antonio Ljubić iz kontre postavlja i +4 Poreča. U tom ritmu igralo se sve do kraja poluvremena kada je na semaforu stajalo 15:11.

Drugi dio odlično je otvorio Poreč i pokazao pravu snagu. Serijom od tri pogodaka, dva Petra Krupića i jednog Nikole Ivankovića, u samo tri minute stajalo je 18:11. Vito Glivetić pogodcima iz sedmeraca pokušao je održati Rude na životu, kao i Fran Kasap koji je potezao kada nitko nije.

Na vrata Poreča u drugom dijelu ušao je i Bruno Ćopić i kada je skinuo dva protivnička napada je Rudar u deset minuta nastavka ostao na samo tri postignuta gola.  Sa sigurnom pobjedom u rukama trener Ilija Lovrinović još jednom dao je priliku svim igračima na terenu. Martin Sebastiano Boka zabio je za okrugli 30. ujedno i posljednji gol na utakmici.

Kod Poreča najefikasniji bili su Lucian Krajcar i Matija Rađaković svaki s po pet pogodaka, dok su jedan manje upisali Nikola Ivanković i Petar Krupić. Na vratima je Bruno Ćopić upisao šest obrana, a David Vladić četiri. Kod Rudara istaknuo se Vito Glivetić sa šest pogodaka, pet iz sedmeraca, i Fran Kasap s četiri. Vladimir Gošić i Mihael Bartolić sakupili su osam obrana zajedno.

Sljedeću subotu, 17. veljače, Poreč gostuje kod Varaždina 1930 u sklopu prvog kola Lige za prvaka.

“Mislim da smo zasluženo pobijedili i prošli u četvrtfinale Kupa. Jedino na početku smo imali neku nervozu i iz toga radili greške u obrani i napadu. Dečki su dali maksimum i to pokazuje rezultat na kraju utakmice”, rekao je trener Poreča Ilija Lovrinović.

“Dobro smo počeli utakmicu s dobrim napadom, obrana je bila OK, ali kada smo i nju popravili u drugom poluvremenu napravili smo razliku i uvjerljivo pobijedili”, nadodao je Nikola Ivanković.

“Čestitam ekipi Poreča na odličnoj utakmici. Mi smo se borili puno više u prvom poluvremenu nego u drugom što i rezultat pokazuje. I zapravo nam je sve ovo bila dobra generalna proba za sljedeći vikend i početak Lige za ostanak”, podijelio je svoje mišljenje o utakmici gostujući trener Alen Dujmić.

Kup Hrvatske, osmina finala

RK Poreč – RK Rudar 30:22 (15:11)

Poreč: Ćopić 6 obrana (6+0), Vladić 4 obrane (4+0); Muranović, Mataija, Krajcar 5, Rušnjak 3, Car 3, Petrov, Boka 2, Krupić 4, Malinarich 2, Rađaković 5, Ivanković 4, Bajan. Čorić, Ljubić 2

Sedmerci: 6/7

Isključenja: 10 minuta (Krajcar 4, Petrov 2, Malinarich 4)

Rudar: Gošić 5 obrana (4+1), Bartolić 3 obrane (3+0); Skenderović 2, Runtas, Glivetić 6, Štajnkler M. 1, Škiljan, Trčak, Lencović 3, Štajnkler T., Grgečić, Neralić 2, Kasap 4, Škreb 2, Lopac 2, Ćosić