Rukometaši Poreča pobijedili Dubravu 27:24 (11:11)

E0F46D21-1A89-4A33-833F-6C2744C298C4
13.11.2021. 22:43; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobijedili Dubravu 27:24 (11:11)

Rukometaši Poreča u devetom kolu Paket24 Premijer lige slavili su nad Dubravom 27:24 (11:11). Četvrtom pobjedom u sezoni igrači Ilije Lovrinovića zasjeli su na treće mjesto tablice.

S obranom i golom s linije sedam metara smo krenuli u susret, iako se na to čekalo tri minute. Minutu kasnije uspjela je i Dubrava zabiti za 1:1. Nastavila se igra u tom izjednačenom tonu, a iako je Poreč uglavnom držao minimalnu prednost, domaćini su preokrenuli na 4:3, no to se nije dugo zadržalo jer je Arman Ikanović postavio 5:4 za Poreč.

Nakon 5:5 punih pet minuta smo gledali tehničke greške s obje strane, Dubrava prva prekida post od golova i odlazi na +2 (7:5). Ubrzo Lucian Krajcar vraća egal (7:7), a David Vladić upisuje četiri obrane od osam šuteva. Igralo se tako izjednačeno sve do kraja prvog dijela kada je na semaforu stajalo 11:11.

U drugi dio je nešto bolje ušla Dubrava koja se ponovno odvojila na +2 (14:12). Poreč je napokon sustigao u 40. minuti kontrom Karla Moslavca koji zabija za 17:17. Nakon toga, domaćin se opet odvojio, Poreč sustigao uz nove obrane Erika Krbavčića te u 51. minuti poveo 23:22 golom Tomislava BošnjakaAntonio Ljubić podebljao je to na 24:22., što je bilo ključno za kasnije slavlje 27:24.

Najefikasniji kod Poreča bili su Tim Thoss i Antonio Ljubić svaki s po šest pogodaka. Na vratima je Erik Krbavčić upisao sedam obrana, a David Vladić četiri. Kod Dubrave istaknuo se Marin Lisac sa sedam golova.

U sljedećem kolu, 20. studenog, u Poreč stiže Gorica.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 9. kolo: RK Dubrava – RK Poreč 24:27 (11:11)

Dubrava: Matov, Kajba 2 obrane (2+0), Farkaš, Vozab 5, Preglej, Barbić 3, Mandić, Turčić, Lisac 7, Molc 1, Malbašić 2, Sofić 4, Šalić 2, Botić, Kaštelan, Jurić

Sedmerci: 0/1

Isključenja: 12 minuta (Matov 2, Molc 2, Malbašić 6, Komljenović 2)

Poreč: Krbavčić 7 obrana (7+0), Vladić 4 obrane (3+1), Popović, Thoss 6, Krajcar 4, Vučić 3, Petrov, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Radunović, Moslavac 1, Ikanović 1, Bošnjak 4, Ljubić 6