Vije14384-20351
02.03.2024. 23:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča odigrali fantastičnu utakmicu, ali na kraju ipak slavili momci Veselina Vujovića – POREČ – NEXE 26:29 (13:11)

Poreč je u trećoj utakmici Lige za prvaka odigrao možda i najbolju utakmicu sezone. Od prve do zadnje minute nije dao Nexeu da se opusti, a iako su gosti slavili 29:26, Poreč je držao vodstvo sve do 40. minute i u posljednje dvije minute ušao sa samo golom minusa.

Poreč je u susret krenuo s vrlo dobrom obranom, no nakon početnog vodstva od 1:0, Našičani su ubrzo poveli 2:1 preko Predraga Vejina. Poreč nije dopustio Nexeu predah, nastavio je u dobrom ritmu i svojom serijom 2-0 vratio vodstvo na svoju stranu. Uz sjajnu podršku Šajete boysa s tribina nastavilo se sjajno izdanje naših dečkiju koji su iz dobre obrane vukli i efikasan napad.

Uključio se tu u igru i David Vladić s obranama, od toga i jedan sedmerac, ali bilo je tu i par izgubljenih lopti s obje strane pa je rezultat na semaforu mirovao pune četiri minute. Prvi do zgoditka stiže Matija Rađaković koji u 17. minuti iz sedmerca zabija za prvo +2 vodstvo Poreča (7:5). Dodatno je to povećao Lucian Krajcar (8:5), dok za to vrijeme Nexe nije mogao pronaći put do porečke mreže punih deset minuta.

Post od pogodaka prekida veliko ime hrvatskog rukometa, Manuel Štrlek, ali ništa nije pomagalo Nexeu da sustigne minus. Obrana nije mogla zaustaviti Poreč, dok su gosti u napadu teško pronalazili put do mreže. Sve to rezultiralo je vodstvom Poreča 11:7 u 23. minuti i drugom pozvanom minutom odmora od strane Veselina Vujovića u samo pet minuta.

Među vratnice Nexea tada umjesto Morena Cara ulazi Mihajlo Radovanović koji skida sedmerac i jedan iz igre te pomaže Nexeu da smanji zaostatak na 9:11, a iako je Poreč imao prilike za otići na odmor s +4 izgubljena lopta i sedmerac Gala Marguča postavili su 13:11 za domaćina.

Poreč je dobro krenuo i u drugo poluvrijeme s dva uzastopna gola (15:11), a prve golove za protivnika postigao je Fahrudin Melić u 34. minuti igre i postavio 15:13. Nazirao se lagani umor Poreča koji je sve teže probijao našičku obranu koja je prešla u 5-1 i ostavila Poreč bez gola šest minuta. Kada je Nexe napokon izjednačio (15:15) trener Ilija Lovrinović bio je primoran pozvati time-out.

Nakon minute predaha Poreč je nastavio u svom ritmu, ali u 46. minuti Borna Manci Mičević zabija za prvo vodstvo Nexea (19:18) nakon 5:4 u samim počecima utakmice. Samo dvije minute kasnije Ivan Sršen to podiže na +2. I tako se igralo sve do 55. minute, kada je  Nexe otišlo na +2, Poreč smanji na jedan, no Melić je uspio to dignuti na 26:23.

Poreč je pokazao da se nikada ne predaje i odveo utakmicu u zanimljivu završnicu nakon četvrtog gola Antonija Ljubića za 25:26 samo tri minute do kraja. U posljednje dvije minute Nexe je natjerao Poreč u greške i osigurao slavlje 29:26 golom Bakića.

Najefikasniji kod Poreča bio je Luka Malinarich s pet pogodaka, a po četiri su zabili Lucian Krajcar, Petar Krupić i Antonio Ljubić. Na vratima je David Vladić sakupio sedam obrana. Nexe je predvodio Fahrudin Melić s pet golova, a jedan manje zabio je Aleksandar Bakić. Vratar Mihailo Radovanović imao je četiri obrane.

Pred igračima su sada dva tjedna stanke zbog reprezentativnog tjedna, a Liga za prvaka nastavlja se 23. ožujka. Poreč tada gostuje kod RK Zagreba, a Nexe ide u goste u Vinkovce.

“Nemam puno pametnog za reći. Mislim da su dečki dali maksimum. Šteta zbog nekih gluposti na kraju, no ipak je iskustvo Nexe presudilo. Čestitam im na pobjedi, ali i svoj momcima na odlično odigranih 60. minuta”, rekao je trener Lovrinović nakon utakmice.

Svoj komentar utakmice podjelio je s nama i najboljji strijelac Poreča večeras Luka Malinarich“Znali smo da nas čeka teška utakmica s obzirom da nam je u goste došla jaka ekipa Nexea, a i radi toga što smo imali nekoliko izostanaka u našoj ekipi. Napravili smo sve da utakmicu učinimo neizvjesnom do samog kraja, a nažalost malo nam je falilo za iznenađenje. Čestitao bih ekipi Nexea na pobjedi i mojim suigračima na borbi do samog kraja te bih zahvalio navijačima na lijepoj podršci s tribina”.

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 3. kolo:

RK Poreč – RK Nexe 26:29 (13:11)

Poreč: Vladić 7 obrana (5+2), Čopić; Muranović, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 1, Car, Boka, Krupić 4, Malinarich 5, Rađaković 3, Ivanković 2, Bajan 3, Čorić, Ljubić 4

Isključenja: 4 minute (Ljubić 4)

Sedmerci: 3/4
Trener: Ilija Lovrinović

Nexe: Car, Radovanović 4 obrane (3+1); Račić 3, Bakić 4, Vejin 1, Marguč 3, Sršen 2, Manci Mičević 1, Velkavrh, Gadža, Bezjak 1, Štrlek 3, Moslavac 3, Cohen, Melić 5, Pribetić 3

Isključenja: 12 minuta (Bakić 4, Račić 2, Moslavac 2, Cohen 2, Pribetić 2)