Vije14414-20493
10.04.2024. 22:48; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča nisu uspjeli izboriti polufinale kupa u Vinkovcima – Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 34:30 (15:13)

Rukometaši Poreča nisu se uspjeli plasirati na završnicu Kupa Hrvatske koja će se od 15. do 18. svibnja održati u Poreču u sklopu Festivala rukometa. Na teškom gostovanju u Vinkovcima nisu bili na željenoj razini te je Spačva slavila 34:30 (15:13).

Nakon 2:0 otvaranja domaćina, Poreč je uz pomoć Petra Krupića i Davida Vladića u šestoj minuti izjednačio na 3:3. Od tada se nekako igralo gol za gol, a Spačva je dobro pronalazila rupe u porečkoj mreži. Iz tog, ali i grešaka u napadu se sredinom prvog poluvremena stvorila 3-0 serija domaćina za 12:8. No, dobrom reakcijom Brune Ćopića i kontrom Antonija Ljubića zaostatak se smanjuje na 10:12. S tim se razmakom otišlo i na odmor (13:15).

Nastavak ponovno nije donio dobro izdanje Poreča. Spačva otvara s dva uzastopna gola i Filip Mažurana postavlja 17:13. Od starta drugog poluvremena u sedam minuta Poreč je postigao tek dva gola, dok su igrači Josipa Mečića pobjegli na 21:15. Ponovno je trener Ilija Lovrinović pozvao minutu odmora i trebalo je neko vrijeme da se sve posloži, ali je i dalje obrana bila problem. Tek sredinom drugog dijela je Martin Sebastiano Boka vratio zaostatak na minus četiri (18:22).

Dodatno je Poreč ubrzao igru i u 50. minutu susreta uz dvije odlične akcije Nikole Ivankovića postavio 25:28. U tom trenutku izgledalo je kao da Poreč možda i može napraviti povratak u igru, dati malo uzbudljivosti utakmici, ali ishitreni šutevi i pad koncentracije pokazali su se  kao problem u ključnim trenucima. Po posljednjem sučevu zvižduku Spačva je zasluženo slavila 34:30.

Najbolji strijelci Poreča bili su Lucian Krajcar i Petar Krupić svaki s po šest pogodaka, dok su Bruno Ćopić i David Vladić sakupili osam obrana. Spačvu je do slavlja vodio Patrik Maroš s devet golova, dok je Sandro Kolar zaustavio deset porečkih napada.

“Neshvatljivo mi je da nismo bili pravi, mislim da smo dobro trenirali i pripremali se, ali izgledalo je kao da je Spačva željela pobjedu više od nas i zasluženo je pobijedila”, rekao je Ilija Lovrinović nakon utakmice.

“Teško gostovanje u Vinkovcima. Po meni nismo dobro ušli u susret i to nas je cijelu utakmicu pratilo. U par navrata samo se pokušali vratiti i borili smo se, ali nismo uspjeli. Sada idemo u borbu da osvojimo barem četvrto mjesto u Ligi za prvaka i tako pokušamo osigurati Europu”, bile su riječi Petra Krupića.

Kup Hrvatske, četvrtfinale:

Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 34:30 (15:13)

Spačva: Kolar 10 obrana, Stojanović; Zovak 2, Maroš 9 Greganić 2, Nađ 1, Žulj 2, Božičević 3, Matanović 6, Lasić, Mažurana 7, Pekić, Kuže, Jakirčević, Arsić, Hideg, Stojanović

Poreč: Vladić 4 obrane i 1 gol, Ćopić 4 obrane; Muranović, Mataija, Krajcar 6, Rušnjak, Car 3, Boka 1, Krupić 6, Malinarich 3, Rađaković 4, Ivanković 4, Čorić, Ljubić 2

autor: Rukometni klub Poreč