Rukometaši Poreča neriješeno protiv Dubrave u Zagrebu. DUBRAVA – POREČ 25:25 (10:18)

Vije14332-20078
25.11.2023. 23:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča neriješeno protiv Dubrave u Zagrebu. DUBRAVA – POREČ 25:25 (10:18)

Rukometaši Poreča iz Dubrave se vraćaju s bodom nakon što su protiv Dubrave odigrali 25:25 (18:10). Unatoč prednosti od osam pogodaka na poluvremenu, crna rupa koja se dogodila u drugom dijelu susreta bila je odgovorna za propuštanje važnog slavlja.

Utakmicu su čvrsto otvorile obje strane, dobrim izdanjima u obrani pa smo tako prvi pogodak dočekali tek u četvrtoj minuti kada s linije sedam metara biva precizan Matija Rađaković. Dubrava je ubrzo izjednačila i to je bilo posljednji put u susretu. Nadovezao se na dobru obranu David Vladić s dvije obrane, a iz kontre Arman Ikanović u 12. minuti postavlja velikih 7:2 za Poreč.

Natjeralo je to trenera Dubrave Krešu Ivankovića na minutu odmora koja je urodila plodom, barem za kratko, jer je domaća momčad smanjila zaostatak na minus tri (8:5). No, Poreč je ponovno pojačao, stigao do svoje najveće prednosti od +8, Vladić je do kraja prvog dijela stigao do devet obrana i 47 % uspješnosti, a Antonio Ljubić bio je nepogrešiv s pet golova.

Prvih pet minuta nastavka Poreč je dobro izgledao, no zaredale su se greške u napadu i ishitreni šutevi koji su pomogli Dubravi da smanji zaostatak. Uz četiri gola Maksimilijana Molca, i istim brojem izgubljenih lopti Poreča, Dubrava je u devet minuta stigla na samo minus jedan (19:20) nakon gola Marina Lisca, dok za to vrijeme Poreč nije postigao niti jedan pogodak. Post od pogodaka kod Poreča prekinuo je Petar Krupić.

Uslijedila je i nervoza Dubrave, ponovno smo bili bez pogodaka punih četiri minute, a prvi su iz tog stanja izašli igrači Poreča koji su serijom 2-0 vratili četiri pogotka prednosti. A onda se razbranio Vasilije Vujović, potpuno zatvorio svoja vrata i pogurnuo Dubravu u posljednjih pet minuta susreta prema egalu. Imao je Poreč i priliku za pobjedu, ali nije ju iskoristio.

Najefikasniji kod Poreča bio je Antonio Ljubić sa šest od šest, jednako toliko zabio je i Matija Rađaković. Na vratima je David Vladić upisao deset obrana, a Bruno Ćopić jednu.

U sljedećem kolu u Poreč stiže Metković-Mehanika, a to je utakmica koja bi mogla eventualno odlučiti putnika u Ligu za prvaka. Susret je na rasporedu u subotu2. prosinca, s početkom u 19:45 sati.

“Mislim da smo danas izgubili jedan bod. Prvo poluvrijeme odigrali smo dobro. Na poluvremenu smo se dogovorili  da nastavimo u tom ritmu, ali nismo to ispoštovali. Nikako da shvatimo da se utakmica igra 60 minuta. Poslije, kada smo opet ušli nekako u ritam, promašili smo par zicera koji su nas koštali pobjede. Čestitam Dubravi na osvojenom bodu”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

Najbolji strijelac  Poreča na utakmici Anotnio Ljubić također je dao svoj  komentar:“Nakon jedne teške i neobjašnjive utakmice vraćamo se u Poreč s bodom. Prvo poluvrijeme smo odigrali na vrhunskom nivou, no nažalost u drugom poluvremenu dogodio se pad koji nas je na kraju koštao pobjede,. Okrećemo se novom susretu koji nas čeka za vikend s ekipom Metkovića u kojem se idemo vratit pobjedama i našem cilju a to je Liga za prvaka.”

Paket24 Premijer liga, Liga B, 11. kolo:

RK Dubrava Zagreb – RK Poreč 25:25 (10:18)

Dubrava: Matov, Sladoljev, Vujović 8 obrana (8+0) i 1 gol; Nujić, Barbić 3, Delić 1, Zovak, Markoci Petreković 1, Molc 6, Lisac 6, Komljenović 1, Tomšić 2, Bjeliš 4, Botić, Obradović, Knežić

Sedmerci: 1/2

Isključenja: 12 minuta (Komljenović 4, Delić 2, Molc, Obradović 2, Knežić 2)

Poreč: Vladić 10 obrana (10+0) + 1 gol, Ćopić 1 obrana (1+0); Muranović, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak, Car 1, Boka, Krupić 1, Malinarich 2, Rađaković 6 (1+5), Ikanović 3, Ivanković 1, Bajan, Čorić, Ljubić 6