Rukometaši Poreča na svom parketu «izvukli» remi s Karlovčanima

22.05.2014. 10:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča na svom parketu «izvukli» remi s Karlovčanima
2014-05-22_10h48_19

Najblaže rečeno, čudna utakmica odigrana je u 7. kolu Lige za prvaka u dvorani «Veli Jože» između rukometaša Poreča i Karlovca. Jedva izbrojenih 150 gledatelja na tribinama dvorane, koji su 20 kuna za kupljenu kartu donirali za stradale u poplavi u Slavoniji, moglo je na klupi gostiju izbrojiti samo 12 igrača koji su došli u Poreč odigrati utakmicu. Ni domaćini, igrači Poreča, nisu bili puno brojniji pa je njih četrnaest (od uobičajeno 16 prijavljenih) ušlo u bitku s Karlovčanima za prekid serije od 6 poraza i hvatanja druge pozicije po završetku prvenstva.

Prvih trideset minuta uklopilo se u cjelovitost «čudnovatosti» utakmice. U prvih sedamnaest minuta utakmice ekipe su postigle zajedno samo osam pogodaka (4:4), a prvo poluvrijeme završilo je s samo 15 pogodaka (9:8)!

Puno je bilo tehničkih pogrešaka u igri, lošeg dodavanja, bačenih lopta u aut na obje strane, pa je «tanki» rezultat na poluvremenu, primjereniji igri mlađeg kadetskog rukometnog uzrasta ili klinaca u malom rukometu, svojevrsno iznenađenje koje su pripremili igrači obiju ekipa koje pretendiraju za osvajanje titule rukometnih viceprvaka.

Početak drugih 30 minuta utakmice donio je malo kvalitetniju igru domaćina koja je donijela i rezultat, vodstvo u 34. minuti 10:8, a u 49. minuti i 17:15.

Do kraja utakmice Porečani su bili stalno u vodstvu, a u 54. minuti imali su i tri pogotka razlike u svoju korist (19:16), koju, međutim, nisu uspjeli sačuvati do kraja utakmice, Utakmica je u posljednjoj minuti, pogotkom Matije Perajice, završila remijem 20:20.

Poreč – Karlovac 20:20 (8:7)

Dvorana «Veli Jože».Liga za prvaka,7 kolo. Gledatelja 150. Suci: M.Gubica (Petrijevci) i B. Milošević (Osijek).

POREČ: Cvitković (10), Sinožić, Ćosić, Gavrić, Perhat, Thoss 1, Gašparini, Perić 2, Marko, Petrić, rađaković 7, Buvinić 1, Topić 3, Galijot 6.

KARLOVAC: Prezelj(1), Šnajder, Huljina, Štrucelj 1, Perajica 6, Smojver 2, Požega 3, Hadrović, Karić (6), Obranović, Bačić 4, batinić 3.

Sedmerci: Poreč 5(1), Karlovac 4(1).  Isključenja: Poreč 4 minute, Karlovac 8 minuta.