Rukometaši Poreča iz Vinkovaca se vraćaju bez bodova; Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 21:20 (10:08)

RK Bjelin Spačva Vinkovci vs RK Poreč
27.10.2023. 23:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča iz Vinkovaca se vraćaju bez bodova; Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 21:20 (10:08)

Spačva je ušla puno koncentriranije u susret. S tri obrane Sandra Kolaka u devetoj minuti povela je 4:0 i ostavila naše dečke bez pogotka sve do desete minute. Da ne bude i veća razlika pobrinuo se David Vladić sa svoje dvije obrane.

Prvi gol za Poreč postiže Arman Ikanović, a ubrzo je upisao i drugi. No, težak start se osjetio kroz sljedećih osam minuta. Tada je uslijedilo buđenje Poreča. Serijom 3-0 zaostatak od minus pet smanjili su na jedan (6:7) što je natjeralo Spačvu na minutu odmora. Nekako podjednaka igra se zadržala do kraja poluvremena kada je Poreč otišao na odmor s minus dva (8:10) iako je bilo prilika i za bolji rezultat.

U drugom dijeli nastavilo se dobro izdanje u obrani, ali napad Poreča to nije pratio. Na obrane Vladića odgovarao je Kolar, pripišemo li greške porečkih igrača dobijemo +6 za Spačvu nakon 11. minuta igre u nastavku. Ponovno je Poreč uspio smanjiti preko Tea Čorića (15:18).

U 58. minuti Spačva je vodila 21:18, ali Porečani su unatoč promašenom sedmercu uspjeli pressing igrom natjerati domaćine na pogreške i sa dva vezana gola Matije Cara doći samo na gol zaostatka (21:20). Imao je Poreč i 39 sekundi za zadnji napad ali nažalost nisu uspjeli izjednačiti i bodovi su ostali u Vinkovcima.

Sljedeće kolo je na rasporedu 11.11.2023. nakon reprezentativne stanke, a u goste nam dolazi vodeća momčad Lige B Nexe. U petak 27. susret je zakazan za 19:15 sati uz prijenos na MAXSport televiziji.

Trener Ilija Lovrinović nije imao puno za reći nakon utakmice:”Loše smo ušli u utakmicu,jednostavno napad danas nije bio dobar,i po mom mišljenju mislim da je to danas najveći problem,na kraju smo imali i zadnji napad za neriješeno i nismo ga uspjeli iskoristiti, čestitam Spačvi na pobjedi.”

Najbolji strijelac Poreča večeras Matija Car, kratko je prokomentirao utakmicu: “Teška i tvrda utakmica od početka, obrane su bile jača strana i jedne i druge momčadi, mi smo lošije ušli u utakmicu i od starta bili u zaostatku što nas je na kraju i koštalo te se nismo uspjeli u potpunosti vratiti”.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 8. kolo:
Bjelin Spačva Vinkovci – Poreč 21:20 (10:08)

Bjelin Spačva: Kolar 12 obrana (12+0) Stojanović 1 obrana( 0+1), Maroš 1, Greganić 3(2+1), Nađ, Žulj 2, Božičević 1, Lasić 2, Mažurana 3, Pekić 1, Kuže 2, Mandić, Jakirčević, Rajković, Hideg, Marić 6
Isključenja: 6 minuta (Maroš 2, Nađ 2, Božičević 2)
Sedmerci: 1/4

Poreč: Matošević, Vladić 12 obrana (9+3); Mataija, Krajcar 2, Rušnjak, Car 6, Petrov, Boka, Krupić 1, Malinarich 1, Rađaković 3(2+1), Ikanović 2, Ivanković, Bajan 1, Čorić 3, Ljubić 1
Isključenja: 8 minuta (Petrov 2, Krupić 4 2, Ljubić 2)