Grmali

Rukometaši Poreča bez bodova iz Rijeke – Zamet – Poreč 27:24 (12:14)

Vije14471-20774
15.09.2024. 00:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča bez bodova iz Rijeke – Zamet – Poreč 27:24 (12:14)

Rukometaši Poreča nisu uspjeli nastaviti pozitivan niz u Paket24 Premijer ligi. U lokalnom derbiju u Rijeci protiv Zameta upisali su poraz 27:24 (12:14). Unatoč sjajnoj izvedbi porečkih vratara, nesmotrenost u napadu dovela je do poraza tjedan dana prije dvomeča s turskim Spor Toto SK u prvom kolu EHF Europskog kupa.

Poreč je dobro krenuo u susret i preko Petra Krupića poveo 3:1 te držao prednost sve do kraja prvog poluvremena. Iako ta prednost nikada nije bila veća od tri pogodaka, dobar napad i još bolja obrana koja je pomagala Davidu Vladiću na vratima omogućili su odlazak na odmor u plusu. Prvi pogodak u dresu Poreča upisao je i Filip Bonić, za 8:10, ali Zamet nikada nije posustajao i uz pomoć par iskusnih igrača postavio je 12:14.

Domaćini drugi dio otvaraju ekspresnim golovima Damira Vučka i Tina Tomljanovića, a uz par povezanih obrana Liridona Zene u 37. minuti i stižu do prvog vodstva (17:16) pa dodatno povećavaju na 19:16. Upravo se od te razlike Poreč nikako nije mogao oporaviti do kraja susreta. Iako se na Davida Vladića i njegovih 35 % uspješnosti na golu nadovezao i Bruno Ćopić koji je utakmicu završio sa sedam obrana i 44 % uspješnosti, Poreč u napadu nije bio na potrebnoj razini. Greške i ishitreni šutevi onemogućili su naplatu dobrog vratarskog izdanja. Najbliže što je Poreč stigao bilo je u 53. minuti kod 21:23 te se na kraju morao pomiriti s porazom 27:24.

U redovima Poreča najefikasniji su bili Leon Rušnjak i Arman Ikanović svaki s po četiri gola. David Vladić ukupno je imao deset obrana s već spomenutih 35 %, te Bruno Ćopić sa sedam i 44 %. Zamet je do slavlja vodio Tin Tomljanović s devet zgoditaka, a Liridon Zena imao je šest obrana.

Sljedeći vikend Poreč ima pauzu od Paket24 Premijer lige jer ga čeka dvomeč EHF Europskog kupa. U osmoj europskoj sezoni Porečani su domaćini obje utakmice prvog kola, a protiv Spor Toto SK iz Turske igraju u subotu, 21. rujna, i nedjelju, 22. rujna, s početkom u 18 sati.

“Nažalost, poraz kojem se nismo nadali. Sve dobro u prvom poluvremenu smo prosuli u drugom. Nespretnost, tehničke greške i malo naše nesnalažljivosti su dovele do toga da Zamet ostavi bodove doma. Od plakanja nemamo ništa nego se moramo okrenut dvjema utakmicama u Europi sljedeći vikend”, rekao je nakon utakmice vratar David Vladić.

Trener Ilija Lovrinović samo je kratko nadodao: “Nemam ništa pametnog za reći. Jednostavno mislim da smo svi kolektivno podbacili na čelu sa mnom. Osim golmana nismo imali raspoloženog igrača. Čestitam Zametu na pobjedi.”

Paket24 Premijer liga, Liga A, 2. kolo:

Zamet – Poreč 27:24 (12:14)

Zamet: Zena 6 obrana (5+1), Viskić, Marković 2 obrane (2+0); Černeka, Vučko 6, Ogurlić 1, Markota, Tomljanović 9, Mrakovčić 5, Kezić, Ćosić, Pikec 3, Golik, Klanac, Lencović 1, Perkov 2

Sedmerci: 0/2

Isključenja: 6 minuta (Pikec 4, Černeka 2)

Poreč: Vladić 10 obrana (10+0), Ćopić 7 obrana (5+2); Bonić 2, Rušnjak 4, Sulejmani, Boka, Krupić 2, Malinarich 2, Rađaković 3, Jaman, Ikanović 4, Ivanković 3, Bajan 1, Božić, Jelić, Ljubić 3