RUKOMETAŠI »POREČA« ZABILJEŽILI PRVU GOSTUJUĆU POBJEDU U LIGI ZA PRVAKA

12.03.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / RUKOMETAŠI »POREČA« ZABILJEŽILI PRVU GOSTUJUĆU POBJEDU U LIGI ZA PRVAKA

Pobijeđen je još jedan prvoligaš i to kakav, što našima nije uspjelo u prethodna dva susreta, iako su bili vrlo blizu. O radovanju na terenu poslije utakmice ne treba govoriti, a to sve pred očima trenera Irfana Smajlagića i izbornika Hrvatske reprezentacije Lina Červara, kao i dopredsjednika Hrvatskog rukometnog saveza Zorana Gopca, koji su se dolaskom na utakmicu očigledno htjeli uvjeriti u vidljiv napredak i malo «prvoligaško čudo» iz Poreča.

Početak utakmice nagoviještavao je takav rasplet; u trećoj minuti rezultat je 1:3, uz dvije obrane danas vrlo dobrog Sandra Uvodića, ali i uz obranjenu kontru Elvisu Lakoviću od strane vratara Gorana Jerkovića; slijedi 5 minuta velikog broja tehničkih grešaka Tomislava Matoševića i Irfana Kovača, što zagrepčani nemilosrdno kažnjavaju preko reprezentativca Ivana Ćupića i rezultat govori 5:3. Naši se sređuju, Krešimir Maraković dobro vodi ekipu, razigrava suigrače, a manje realizira i utakmica poprima izjednačeni tijek. U 18 minuti Ivan Ćupić će se povrijediti, izaći iz igre, a naši to obilato koriste i na semaforu u 24 minuti je 9:13. Slijedi nova, ovoga puta «užasna» porečka kriza, kada povratkom Ćupića u igri domaći prave seriju od 4:0, uz ponovno veliki broj tehničkih grešaka gostiju, a nevjerojatno zvuči podatak da su domaći u toj seriji postigli pogodak sa 2 igrača manje, a dva pogotka sa jednim igračem manje, a da za to vrijeme nisu primili pogodak. Posebno efikasan u tom periodu je postao bivši igrač «Umaga», nakon toga «Osijeka» – Damir Bičanić. Do kraja poluvremena svaka momčad postiže po pogodak, a da porečani ne odu na odmor sa pogotkom viška, spriječava vratar Jerković koji brani niski udarac Krešimira Marakovića.

Domaćini vrlo dobro kreću u nastavak utakmice, a toliko spominjani Ivan Ćupić iz sedmerca dovodi domaćine u vodstvo od dva pogotka razlike – 17:15, a igra se 34 minuta. Samo četiri minuta kasnije, na semaforu je 17:19 – strašnu seriju od 0:4 udarcem sa 10 metara završava danas posebno pucački raspoložen Tomislav Matošević. U 44 minuti rezultat je 20:20, a nakon toga gostujuća momčad neće više «Agramerima» dozvoliti da izjednače. Minutu kasnije zbog trećeg isključenja iz igre izlazi reprezentativac Mario Obad, što gosti iskorištavaju i dižu vodstvo na 20:23. Trener domaćih Ivica Obrvan na gol postavlja povrijeđenog Maria Kelentrića (podsjećamo da je u Poreču prije 3 sedmice imao 27 obrana), koji je u par navrata skinuo «teške» lopte, ali je trener Ilić zasigurno i na to spremao momčad, jer igrače to nije obeshrabrilo, već su bez milosti napadali vratara «žutih».

U 54 minuti ključni trenutak utakmice – Irfan Kovač će u kratko vrijeme najprije iznuditi dva prekršaja u napadu, a iza toga dva puta poentirati, da bi u trećem naletu izvanredno proigrati Stevana Popova i rezultat je 25:28.

Minuta 58,55 – mala drama, naši opet brzopleti i domaći su na gol zaostatka. Trener Ilić poziva minutu odmora, a nastavak gosti odrađuju izvanredno – Špehar vraća prednost na 2 pogotka, Danijel Grgić samo 15 sekundi kasnije vraća zaostatak na jedan pogodak, a očajnički pokušaj da se presingom izbori neriješeno spriječava ponovno Tomislav Špehar svojim šestim pogotkom, nakon IZVANREDNOG «slaloma» sa loptom kojeg je izveo Elvis Laković, na kojem bi mu pozavidjela i Janica Kostelić, inače velika zaljubljenica ovog sporta.

Bilo bi nekorektno ne spomenuti čak 3 obranjena sedmerca vratara Tomislava Milinkovića, koji na toj utakmici više i nije ulazio u igru, a obranjena su «ne bilo kome»: Ivanu Ćupiću, Danijelu Grgiću, te bivšem reprezentativcu Zvonimiru Biliću.

Gledatelja: 100 Suci: Josip Posavec i Vladimir Sokol iz Varaždina

Dragan Jerković (9), Renato Sulić 2, Damir Bičanić 7, Zvonimir Bilić 2 (2), Nikola Raić 1, Mario Kelentrić (5), Ivan Knežević, Mate Šunjić (0+1), Matej Pašalić 1, Mario Obad, Ivan Čupić 9 (2), Ljubo Vukić 3, Vladimir Ostarčević 1 i Danijel Grgić 3

Tomislav Milinković (0+3), Stevan Popov 6, Saša Borotić, Tomislav Špehar 6, Vedran Mataija, Tomislav Matošević 9, Irfan Kovač 2, Dean Turković 4 (3), Krešimir Maraković 2, Mario Šporčić, Elvis Laković 2 i Goran Gorenac