Rukomet: Teško do planiranih bodova

20.11.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Teško do planiranih bodova

Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 600. Suci: Josip Posavec i Vladimir Sokol (oba Varaždin).

POREČ: Milinković (15+0), Šimunović (0), Ilić, Borotić 1, Špehar 5, Mataija 2, Popov 5, Laković 4, Matošević, Beaković, Maraković 7 (1), Šporčić, Lisica 6, Gorenac.

CRIKVENICA: Dokmanović (13+2), Gigov, Horvat 4, Šunjić 6, Montanari 1, Pezelj 1, Broz 1, Mišković, Načinović, Prokopić 1, Hibšer, Paljar 12 (5), Vidović, Rukavina 1.

Sedmerci: Poreč 3 (1), Crikvenica 5 (5). Isključenja: Poreč 4, Crikvenica 10 minuta. Treće isključenje: Horvat (Crikvenica, 49´).

Teže od očekivanja stigli su rukometaši »Poreča« do nove prvoligaške pobjede protiv »Crikvenice«, koju su na gostovanju do sada pobijedili s najuvjerljivijom razlikom, 11 golova, te se stoga očekivalo da će domaćini kod kuće imati daleko lakši posao.

Premda su Crikveničani u 11. minuti vodili 6:4, situacija se za Porečane još uvijek nije činila nimalo zabrinjavajućom, premda igra momčadi iz »Velog Jože« nije bila na očekivanoj razini, ali je bilo još dosta vremena da se stvari poslože na svoje mjesto. U narednih pet minuta porečki su rukometaši serijom od 7:0 potpuno preokrenuli situaciju u svoju korist i poveli 11:6, a valja reći da im je posao u tom periodu s dva isključenja olakšao Horvat. Kako su domaćini tada igrali, očekivalo se da će do kraja potpuno »rasparati« goste koji nisu izgledali baš najbolje. Međutim, »Kirci« se nisu olako predali, već su na krilima odličnog Paljara i solidnog Šunjića nastavili koristiti sve slabosti koje su im rukometaši »Poreča« ponudili u ovom susretu, te su već do poluvremena smanjili na, za njih obećavajuća, dva gola zaostatka (15:17), a u prve četiri minute drugog poluvremena i poravnali (17:17).

U nastavku se vodila uglavnom ravnopravna borba »gol za gol«, u kojoj su gosti u 49. minuti imali, gotovo možemo reći senzacionalno, vodstvo (25:24). Međutim Porečani su u zadnjih deset minuta očito shvatili da više nema šale, zaigrali čvršće, postali precizniji, Milinković je obranio dvije važne lopte, a Brozu i Šunjiću je dva puta dosuđeno probijanje, što je na koncu donijelo tri gola razlike i vrijedna dva boda za domaćine.