Rukomet: Siscia – Poreč 29:27

14.04.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Siscia – Poreč 29:27

U prvom kolu Lige za prvaka Porečani su nakon velike borbe dvaju kvalitetom podjednakih suparnika i gotovo 50 minuta izjednačenog susreta pokleknuli tek u završnih deset minuta igre. Do ulaska u zadnji kvartal i posljednjeg izjednačenja (18:18) Poreč 11 puta vodio, ali svega jednom s dva gola prednosti, u 37. minuti (16:14). Siscia je pak sedam puta preuzimala vodstvo od čega dva puta s dva razlike, dok je rezultat čak 15 puta bio izjednačen.

Rasplet je krenuo u završnih 20-ak minuta, kad su od zadnjeg vodstva momčadi iz Velog Jože (18:17) u 42. minuti sisački rukometaši serijom 6:1 za osam minuta igre prvi put otišli na plus četiri (23:19) i gosti se do same završnice ispod tri gola zaostatka više nisu uspjeli spustiti.

Na kraju je, već po isteku vremena, Mario Galijot iz sedmerca imao prigodu smanjiti poraz gostiju na minimalan gol razlike, ali mu je domaći vratar Matija Bilušić pročitao namjeru.

Utakmica 1. kola Lige za prvaka. Dvorana Brezovica. Gledatelja 200. Suci: Cepanec (Turčin) i Jeftić (Varaždin).

SISCIA: Bilušić (12+1), Somić, Kvesić, Palaić, Tojčić 8, Bjeliš 3, Jurjević 5, Žarković, Balić, Raič 2, Baltić 4, Crnić 1, Nuić 5 (4), Čutura 1, Nikić, Kobetić.

POREČ: Sladoljev (16+1), Krajinović, Deak, Galijot 3 (3), Vujić 2, Prelac, Čorić 2, Čužić 5, Gavranović 1, Gudić 4, Rađaković 4 (3), Thoss 1, Gruičić 4, Miličević 1.Sedmerci: Siscia 6 (4), Poreč 8 (6). Isključenja: Siscia 8, Poreč 14 minuta.