Rukomet: Sakić spasio Poreč od poraza i probudio nadu u europske izazove

27.05.2019. 09:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Sakić spasio Poreč od poraza i probudio nadu u europske izazove
rkporeč-logo

Poreč je danas u susretu protiv Spačve trebao pobjedu ili bod da ostane u igri za treće mjesto i Europu sljedeće sezone te su „iksom“ još uvijek ostali u borbi za europska natjecanja. Dobro su otvorili susret protiv Spačve, napravivši vrlo brzo tri pogotka prednosti.

Ipak vodstvo nisu dugo zadržali jer Vinkovčani serijom 3:0 izjednačavaju (7:7). Do kraja prvoga dijela nitko više nije uspio stvoriti ozbiljniju razliku pa se na predah otišlo s minimalnih 14:13 za domaćina. Sličan scenarij bio je i u nastavku.

Poreč dobro ulazi u drugo poluvrijeme. Nakon 5:1 trebali su dodati još malo gasa da prelome susret ali posustaju i nude novu priliku gostima. Spačva koristi tu priliku i serijom 5:0 gura domaćina u minimalni zaostatak (24:23).

Do kraja se igrao pogodak za pogodak, ali je zaostatak jurio Poreč. Imao je domaćin 30-ak sekundi za posljednji napad no nije zabio. Ipak, Marin Sakić zabija s devet metara kada je vrijeme već isteklo te tako spašava Poreč od novoga poraza. Kako bi osvojio treće mjesto potrebna im je pobjeda protiv Dubrave u posljednjem kolu.