Rukomet: RK Varaždin 1930-RK Poreč 30:26 (16:16)

02.03.2015. 00:09; ; Početna / Slider / Rukomet: RK Varaždin 1930-RK Poreč 30:26 (16:16)
GO03055725

Ni sjajni Goran Čarapina, sa svojih 17 obrana, od čega čak četiri sedmerca, u konačnici nije pomogao rukometašima Poreča da večeras izbjegnu poraz u derbiju kod „lidera“. Pobjeda domaćih potpuno zaslužena, a izborena je boljom igrom u drugom dijelu nastavka.

Početak je u potpunosti pripao gostima koji već u četvrtoj minuti imaju 0:3. Prednost uspješno održavaju, a u  11., golom Jerkovića, odlaze na +4, bilo je 5:9. No, već u 18. semafor pokazuje prvo poravnanje na utakmicu, pogodio je Kontrec za 10:10. Momčadi se do odmora izmjenjuju u vodstvu koje ne prelazi više od gola na bilo koju stranu, pa u tom ritmu završava prvi dio, u svlačionice se odlazi u potpunom poravnanju, okončano je 16:16, a zadnji su pogodili Varaždinci preko Tokića u predzadnjoj minuti.

Izuzme li se početnih 16:17, golom Mataije, sve drugo je u nastavku bilo na strani raspoloženih Varaždinca, koji do presudne prednosti dolaze već u 47.minuti kad je Huđ pogodio za prvih +5, teško dostižnih 25:20. Pokušao je Saša Ilić čestim izmjenama poremetiti ritam domaćinu, no prednost se nije topila, čak je u dva navrata narasla na +6, zadnji put osam minuta prije kraja kad ju Kuduz poentirao za 28:22.

Bio je to kraj nadanja Porečana, tad je bilo konačno jasno da bodovi ostaju na domaćem kontu pa se do kraja igralo obostrano opušteno, uglavnom „gol za gol“, što je u konačnici rezultiralo sa 30:26. Uz već spomenutog Čarapinu, jedini vrijedni spomena u porečkoj momčadi bili su Mataija i Jerković, dok je kod „dabrova“ prednjačio Ante Kuduz.