Rukomet: RK Poreč-RK Zamet 29:27 (15:13)

08.03.2015. 17:23; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK Poreč-RK Zamet 29:27 (15:13)
2015-03-08_17h22_17

Rukometaši Poreča došli su, vjerojatno, do presudne pobjede u svom pohodu u Ligu za prvaka. Osim sebi, domaći su, ovom pobjedom, značajno pomogli i susjedima iz Umaga kojima sad za put u elitu treba samo sutrašnja pobjeda u Velikoj Gorici.

Otvorili su Thoss i Mataija, ali su do četvrtke minute sve na početak vratili Uzelac i Černeka. Do 11. igra se „gol za gol“, domaći minimalno vode, a gosti sustižu. A onda Thoss, svojim drugim golom večeras, odvodi Porečane na novih +2, bilo je 7:5. Ponovno po dva gola u obje mreže, a onda Černeka s dva gola sve vraća na početak, 9:9 u 20.minuti.

Slijede nove četiri minute u kojima Poreč bježi, a Zamet sustiže, da bi Gudić, pet minuta prije odmora, po peti put večeras odveo domaće na dva gola prednosti, bilo je 13:11. Do odlaska u svlačionicu mreže se tresu još po dva puta, pa domaći predah dočekuju sa obećavajućih 15:13.

Domaći i drugi dio otvaraju bolje, pa preko Mataije po prvi put večeras imaju +3, bilo je 17:14 u 34. minuti. Nastavlja se odlična igra Poreča koji uspješno čuva stečeni kapital, a kad je  Marić u 43. pogodio za 22:18 činilo se da je sve riješeno. No, s tim se nisu slagali žilavi gosti, pa već u 49. Valković poravnava na 23:23, a u narednoj po prvi put odvodi Zamet u minimalnu prednost.

Uzvratili su Thoss i Huljina i ponovno vratili prednost na porečku stranu, ali Jotić u 53. i Mrakovčić u 56.minuti koriste isključenje Krajinovića na dvije minute, pa su semafor drugi put pokazuje gol „fore“ za Riječane. Raspoloženi Thoss, šestim golom večeras, anulira drugu prednost gostiju, a Pahanić u 57. minuti donosi novu prednost svojoj momčadi.

Drama doseže vrhunac u 58., precizan je Glavaš za 28:28. Radost gostiju trajala je desetak sekundi jer streloviti napad Poreča okončava sedmercem na Mataiji koji ponovno sigurno realizira Pahanić i dovodi Porečane na prag pobjede. U predzadnju minutu se ulazi promašajem Mrakovčića, a u zadnju golom odluke, postigao ga je najbolji večeras, Vedran Mataija.

Osim potonjeg, koji je sa sedam golova bio i najefikasniji u domaćim redovima, istaknuli su se s jednim manje Pahanić i Thoss, te vratar Čarapina. Goste u igri držao iskusni Uzelac sa šest golova iz isto toliko pokušaja, te Mrakovčić i Jotić s golom manje.