Rukomet: RK "POREČ" – RK "ZAMET" 28:21 (15:11)

10.03.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK "POREČ" – RK "ZAMET" 28:21 (15:11)

Gosti su na početku pomalo neočekivano poveli s četiri gola prednosti. Prvi gol Poreča pao je tek u sedmoj minuti, a strijelac je bio Šporčić. Na tribinama je vladala velika nervoza, što zbog vodstva Zameta, što zbog nekoliko nejasnih sudačkih odluka. Igrači Poreča su svoju nervozu savladali oko jedanaeste minute, kada je golom Matoševića krenula serija domaćina, kojom su uskoro došli i do prvog vodstva 6:5 pogotkom Šporčića. Prednost je narasla nakon greške Zameta. Bašić je pokušao loptu iza leđa dodati nekome od svojih suigrača, no njegovu namjeru Zamećani nisu pročitali. Mataija zabija i prednost domaćina je dva pogotka. Utakmica je nakratko prekinuta nakon sedmerca koji je bio dosuđen za Zamet, nakon što je, kako je izgledalo s tribina, igrač Zameta srušio Mataiju na crti. Situacija se primirila te su Porečani krenuli po uvjerljivije vodstvo. Totić je branio udarce gostiju, prednost Poreča se povećavala, iako je i gostujući golman Stevanović bio iznimno raspoložen. U više navrata su Porečani presijecali put lopte i otrčavali u kontre. Posljednji gol poluvremena pao je iz cepelina Mataija-Šporčić.

Nastavak utakmice je krenuo slično kao i prvo poluvrijeme. Prvi pogodak Poreča je zabio Gruičić nakon dodavanja Totića. Sam početak nije obilovao golovima te prednost u odnosu na prvo poluvrijeme nije narasla do 40. minute. Čvrsta obrana Porečana je učinila svoje, gosti su zaostajali čak i devet pogodaka. Svi domaći igrači na terenu su iskorištavali svoje prilike. Trener Ilić je malo izmijenio postavu te se prednost počela topiti, no nije pala ispod pet razlike. Publika na tribinama je stekla dojam da se Poreču nije dozvoljavalo odvajanje. Ponovno valja istaknuti obranu Poreča koja nije dozvoljavala prolaz gostujućim igračima. Banić je u više navrata završio u čvrstom zagrljaju Veselinova, a šutevi Zameta u bloku ili u Totićevim rukama. Zadnje minute je početna postava provela na klupi, a ostatak ekipe je Poreč doveo do sigurne pobjede 28:21.

Predstavnici obiju ekipa su na tiskovnoj konferenciji pohvalili obranu, koja je danas zaista dobro funkcionirala. Kako je rekao trener Poreča Saša Ilić: »bila je ovo naša najbolja obrana dosad. Ulazak u utakmicu je bio loš, ali nervozu smo uspjeli izbaciti na vrijeme. Moramo dalje nastaviti s ovakvom obranom.« Predstavnik Zameta Alvaro Načinović je domaćinu čestitao na zasluženoj pobjedi i dodao: »očekivali smo solidnu, ukomponiranu ekipu. Razlika od šest-sedam pogodaka je plod naših grešaka. Naša dva golmana su dobro branila, dok je obrana dobro igrala. /…/ Igrali smo bez pivota Sakića i desnog krila Crnića, zbog lakših zdravstvenih problema. No pokušali smo iznenaditi Poreč, a donekle smo u tome i uspjeli.« Trener Ilić je istaknuo i kako ga Zamet nije iznenadio, te je ekipu upozoravao cijeli tjedan na pomake u njihovoj igri. Obje ekipe iščekuju uzvrat u Rijeci.

Poreč – SRC Veli Jože. Gledatelja: 400. Suci: Barle i Vučić (obojica iz Zagreba).

POREČ: Totić (17), Borotić, Mataija 3, Šikanjić, Lovrinović 6 (2), Veselinov 2, Matošević 3, Lovrinović 6, Turković, Rađaković 1 (1), Kovač 1, Šporčić 9, Milinković, Gorenac 1, Gruičić 2.

ZAMET: Hrvatin 4, Uzelac 1, Kosanović 1, Ćosić 1, Savković 2 (1), Erstić 1, Stevanović (12 + 2), Vrkljan 3, Gojun 3, Pešić (3), Banić 5, Crnić, Bašić.

Sedmerci: Poreč 6 (4), Zamet 3 (2). Isključenja: Poreč 8, Zamet 20 minuta.