Rukomet: RK Poreč – RK Croatia Osiguranje 31 : 31 (18:18) !

13.09.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: RK Poreč – RK Croatia Osiguranje 31 : 31 (18:18) !

Gotovo cijeli dio prvog dijela utakmice domaći igrači imali su rezultatsku prednost koja se kretala od tri gola prednosti, 6:3, 8:5, do četiri 12:8 polovicom prvog poluvremena. Tek tada ozbiljnoi shvaćaju igrači Croatia osiguranja domaćina, te uspijevaju serijom 5:0, doći do jedinog vodstva 12:13. No nisu se igrači domaćina predavali i do kraja poluvremena opet su u rezultatskoj prednosti, sad samo od jednog gola, kojeg gosti uspijevaju stići i završiti poluvrijeme Drugi dio Croatia osiguranje igra puno bolje i sada većinu poluvremena vode sa tri do pet golova prednosti, najveće vodstvo bilo je 22:27. Tada u posljednjoj fazi utakmice domaćin, koji je angažirano i strpljivo igrao iako je bio u rezultatskom minusu, koristi nesmotrenost u napadima gostiju i u posljednjih pet minuta ponovno dolazi u prednost od jednog gola, no do kraja gosti uspijevaju "oteti" bod domaćinu, i bez poraza napustiti Poreč.

U redovima domaćih,a tako i gostiju vratari su dobro odradili svoje "minutaže", dok su Šporčić u domaćoj i nedovoljno oporavljeni Lazarov te Vori i Džomba kod gostiju prednjačili u realizaciji.

Veliki bod za domaće u nastavku prvenstva, te istaknuta kandidatura za sam vrh u našem prvenstvu.

SRC Veli Jože, gledatelja: 700,

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) – Boris Milošević (Osijek)

Nadzornik: Darko Tomović (Rijeka)

POREČ: Totić (5 obrana), Špehar 1, Mataia 2, Popov 1, Breščić 4, Lovrinović 4, De.Turković 1(1), Stevanović (9 obrana), Banić 5, Kovač 1, Šporčić 9, Da.Turković, Gruičić, Sever 3.

Trener: Saša Ilić.

CROATIA OSIGURANJE: Kaleb 3, Duvnjak 3, Valčić 2, Lazarov 7(2), Špoljarić, Vori 6, Džomba 5(2), Šola (8 obrana), Koloper, Bedeković 2, Somić (6 obrana), Horvat 1, Bičanić 2, Vukić.

Trener: Senjanin Maglajlija.

ISKLJUČENJA: Poreč – 4 minute, Croatia osiguranje – 6 minuta

SEDMERCI: Poreč 1(1),Croatia osiguranje 4(4)

autor: Zoran Sever, Hrvatski rukometni portal