Rukomet: RK Poreč doma pobijedio i u drugom prvoligaškom susretu

15.09.2005. 00:00; ; Početna / Novosti / Rukomet: RK Poreč doma pobijedio i u drugom prvoligaškom susretu

Suci: Ivica Grmoja i Ante Komazin (Oba Metković)

POREČ: Ivan Božić 3, Tomislav Špehar, Stevan Popov 1, Saša Borotić 2, Elvis Laković 3, Tomislav Matošević 3, Vedran Mataija 2, Dean Turković 1 (1), Tomislav Milinković, Krešimir Maraković 6, Mario Šporčić 1, Valter Matošević, Boris Lisica 9 (2), Goran Gorenac 1

GORICA: Matija Bilušić, Robert Lazić 5,Hrvoje Pekera,Davor Škalić,Ivan Uremović 4 (3), Goran Bobić 5, Gordan Šimunić, Ivo Nedić, Krunoslav Konjar, Matko Jurinović, Krunoslav Ercegović, Mate Svalina 6, Tomislav Mesarov 4,Trpimir Petrač 4

S dosta muke stigli su rukometaši Poreča do pobjede na svojoj domaćoj prvoligaškoj premijeri, slomivši otpor Gorice, koja se u Velom Joži predstavila u vrlo dobrom svjetlu, tek u zadnjih pet minuta utakmice. Goričani su bolje otvorili susret, poveli 2:0 i 3:1 i veći dio prvog poluvremena držali gol prednosti. I dok je trener gostiju Vladimir Jelčić cijeli susret odigrao sa svega osam igrača, Saša Ilić je već u 15. minuti izvršio trostruku zamjenu ubacivši u igru Lisicu, Marakovića i Božića, a već do 25. minute upotrijebio je sve raspoložive snage u potrazi za najraspoloženijom postavom, poslavši na parket Mataiju i Gorenca.

Početkom drugog poluvremena, uz daleko čvršću obranu, Porečani su preuzeli inicijativu i u 41. minuti imali tri gola prednosti (19:16), no gosti se nisu dali lako svladati i nakon odigranih tri četvrtine utakmica je ponovno bila u egalu (20:20). Izjednačen rezultat trajao je narednih deset minuta, a onda su domaćini ipak pronašli načina za konačan bijeg na nedostižna četiri gola razlike, zahvaljujući i dvjema presječenim loptama i precizno izvedenim kontrama Lakovića.