RUKOMET: RK Marina Kaštela-RK Poreč 26:29 (15:13)

28.09.2014. 19:57; ; Početna / Sport i rekreacija / RUKOMET: RK Marina Kaštela-RK Poreč 26:29 (15:13)
2014-09-28_19h54_39

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu

Nova velika i više nego zaslužena pobjeda porečkih rukometaša. Nakon Splita pokorene su i Kaštele. Domaćini su bili uvjereni u „skalp“, prvi dio ih je ostavio u dobroj vjeri, ali je nastavak bio poguban, a sama završnica i deprimirajuća.

Počelo je neuspjelim šutom Bujasa, točnije obranom Čarapine, no u istom napadu precizan je Topić, pa domaći, u drugoj minuti, ipak dolaze do minimalne prednosti. Na drugoj strani raspoloženi Galić brani Buviniću i Rađakoviću u dva navrata, što koristi Vukić, te u četvrtoj udvostručuje vodstvo domaćina. Minutu kasnije trese se i domaća mreža, prvijenac je djelo Tima Thossa.

Uzvraća Jukić, Thoss ponovno vraća na -1, a Topić drugim golom nanovo podiže na +2, u sedmoj minuti semafor pokazuje 4:2. U istoj minuti još po jednom se tresu obje mreže, pa ostaje ista meta – isto odstojanje. Buvinić u devetoj smanjuje, Čarapina ponovno brani Vukiću, gosti griješe u napadu, a odmah u narednoj minuti i u obrani, pa Ivanišević iz sedmerca održava dva gola prednosti.

Do prvih +3 Kaštelane u 12. odvodi Bujas, no u istoj minuti, na drugoj strani, precizan je i Thoss. Dvije minute kasnije drugi sedmerac i drugi gol Ivaniševića, za drugo +3 domaćina koje je trajalo jedva 20-ak sekundi, uzvratio je Krajinović. Krajinović je u 16. uzvratio na Jukićev gol minut prije toga, o onda, nakon Rađakovića, kao drugi Porečanin večeras otišao na hlađenje od dvije minute.

Iako s igračem manje gosti smanjuju na gol zaostatka, precizan je Gudić za 9:8. Već u narednoj Ivanišević postiže svoj treći gol večeras, prvi iz igre i vraća na +2, a Topić u 21. podiže na 11:8. Dvije minute kasnije domaći prvi put imaju četiri gola prednosti, sad je pogodio ponovno Jukić. Ubrzo je Gudić smanjio na 12:9, a Markota za 10-ak sekundi vratio ponovno na +4.

Niz nastavljaju Marić u 23. i Ivanišević u 25., slijedi gol Mataije za 14:11 četiri minute prije predaha, pa Jukića dvije kasnije pa semafor opet pokazuje +4 za Kaštelane. Ali ne daju se ni gosti, sad je niz nastavio Buvinić, a prekinuo ga Rađaković, te zaključio prvo poluvrijeme s porečkim minusom od dva gola, u svlačionice se otišlo pri rezultatu 15:13.

Seriju obostranih promašaja u nastavku prekida Buvinić u 32. minuti i dovodi svoje na korak zaostataka. Tad suci na dvominutno hlađenje šalju Ševu, ali Galić sprječava Krajinovićev šut za poravnanje. No, ne i Marićev pa semafor u 33. bilježi prvo poravnanje, bilo je 15:15. No, radost gostiju trajala je prekratko jer su u 35. i 36. pogodili Bujas i Markota.

No, ni Porečani ne ostaju dužni, najprije Marić u 35. trese Galićevu mrežu, a to ponavlja i Thoss dvije minute kasnije, pa je sve ponovno u „egalu“. U narednoj ponovno je na sceni Markota, ali  u 39. uzvraća Buvinić i treći put je neriješeno, sad 18:18. Slijede još dva gola u istoj minuti, Rađakovićev za prvo vodstvo gostiju, a Jukićev za novo, peto po redu, poravnanje.

Tri minute posta bez golova prekida Rađaković i gosti ponovno imaju gol prednosti, a u narednoj i +2, precizan je bio Buvinić za 19:21. Grogirane domaćin „u konopce“ baca novim golom Rađaković, pa gosti na polovici nastavka imaju do tad najviših +3. Vukić pokušava deveti put i drugi pogađa, Thoss griješi, domaći u kontri imaju sedmerac koji Bujas promašuje. Kazna domaće stiže na drugoj strani, gol Krajinovića za 20:23.

Novi korak prema pobjedi čini Buvinić, 11 minuta prije kraja, u 51. uzvraća Topić, a potom u istoj minuti sedmi gol Buvinića i Porečani se nalaze pred pragom pobjede, 21:25. Svojim šestim golom večeras, osam minuta prije kraja, Kaštelane još uvijek u igri drži Jukić ali ih već u narednoj „provaliju“ gura Krajinović.

Čarapina u 53. brani Ivaniševiću i na konto stavlja 15. svoju obranu, a Krajinović sve u stilu „petica“, svojim petim golom u 55., za prvih +5 Porečana, rješava pitanje pobjednika. Kad je minut nakon toga Buvinić poentirao po osmi put večeras umrla je nada i kod najvećih optimista u domaćem taboru, a na klupi Porečana već je počelo slavlje.

Slijedi opuštanje gostiju koje koriste Ševo i Bujas, ali sve na svoje ubrzo vraća Matija Rađaković golom za 24:29, u predzadnjoj minuti utakmice. Na kraju čast domaćina, koliko-toliko, spašavaju Jukić i Bujas, za konačnih 26:29.

Sjajni Buvinić postigao osam golova, a presudno mirne ruke bio u sva četiri realizirana penala. Čarapina također odlučan kad se lomio rezultat. Kod domaćih parirao Nikola Jukić, sa sedam golova od 11 pokušaja.