Rukomet: Porečanima startni uspjeh – Poreč – Umag 26:23 (12:8)

08.09.2013. 23:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečanima startni uspjeh – Poreč – Umag 26:23 (12:8)

Zasluženi aplauz dobro ispunjene dvorane Velog Jože dobili su rukometaši Poreča i Umaga nakon derbija i utakmice kojom su otvorili novu sezonu Premijer lige, a u kojoj su priredili pravu rukometnu feštu dostojnu elitnog ranga natjecanja. Slavili su domaći rukometaši pokazavši se kao iskusnija, povezanija, momčad koja se zna nositi s pritiskom koje takva utakmica nosi. Presudne su bile i nešto bolje indvidualne kvalitete kod nekih igrača u porečkim redovima, koje su došle do izražaja taman kada se lomio rezultat.

Odlični Modrušan

Počelo je obostrano izuzetno čvrstim i agresivnim obranama, “zakopčanim do grla” koje nisu ostavljale previše prostora napadačima. Poveli su domaći rukometaši, ali je Umag odmah odgovorio. Igralo se potom uglavnom gol za gol te je nakon prvih deset minuta rezultat bio u “egalu” (4:4). Spojio je tada domaći vratar Cvitković dvije uspješne obrane, od čega je jedna bila i skinuti sedmerac Pahaniću, na što je Miličević dobro reagirao u napadu i pogodio za vodstvo od dva gola (6:4).
Isti igrač dvije minute kasnije nadovezao se na gol Mataije novim dalekometnim uspjehom i doveo Porečane na 8:4.
Primoran je bio tada gostujući trener Lisica zatražiti minutu odmora kako bi malo posložio redove.

Raspoloženi Mataija

Odmah nakon toga spas od veće katastrofe Umažanima je donio raspoloženi Modrušan kinuvši nekoliko čistih zicera. Ipak ni on nije mogao sve obraniti, pa je Ćosić u 23. minuti donio domaćinu prednost od pet pogodaka (10:5). Vodstvo je kasnije i povećano, no do odmora su gosti konsolidirali redove i ostali u okvirima dostižnog zaostatka (12:8).

U nastavku se krenulo smirenijim tempom što je nekako više odgovaralo gostima koji su preko Gadže došli na dva gola zaostatka, 14:12. Dugo su nakon toga lovili umaški rukometaši priključak, ali su se rukometaši Poreča, predvođeni izuzetno realizatorski raspoloženim Mataijom i razbranjenim Cvitkovićem na golu, pokazali previše iskusnima da prospuste stečenu prednost.

Mladen PILAT, Glas Istre

Mataija: Publika je bila osmi igrač

– Proučavali smo protivnika i Znali smo da na našu postavljenu obranu Umag ne može dobro odgovoriti. Djelovali smo kao prava momčad i držali se dogovora. Moj je učinak stigao plodom dobre igre cijele momčadi. Zadovoljni smo ovakvim startom u prvenstvo, bez obzira na promjene uspjeli smo odigrati na visokom nivou.

Oduševila nas je publika koja je došla u velikom broju i bila naš dodatni igrač – rekao je nakon velike večeri i osam pogodaka Vedran Mataija.

Tomislav Bošnjak je priznao zasluženost porečke pobjede.
– Dobro smo otvorili utakmicu, ali smo kasnije nekako djelovali pretromo u obrani gdje smo dosta zakazali.

Napad na njihovu postavljenu obranu nije bio baš učinkovite. Dogodilo se stoga i puno nerezonskih šuteva što su oni iskoristili i na kraju zasluženo slavili. Ne trebamo biti nezadovoljni, prvenstvo je dugo, ima vremena sve ispraviti – rekao je nakon utakmice Tomislav Bošnjak, uz Gadžu najbolji umaški pojedinac, s po pet pogodaka.

Nagrade reprezentativcima

Prije početka utakmice održana je mala svečanost na kojoj je predsjednica Poreča Marija Jugovac podijelila simbolične nagrade srebrnim juniorskim reprezentativcima, domaćem vrataru Mariu Cvitkoviću te gostujućim igračima Leonu Vučku i Lovri Jotiću, a za uspjeh na Mediteranskim igrama nagrađen je i Tim Thoss.