Rukomet: Porečani uzeli skalp veprovima

07.12.2014. 19:49; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani uzeli skalp veprovima
2014-12-07_19h48_21

U živoj i dinamičnoj utakmici, prepunoj obrata, a rezultatski neizvjesnoj do zadnje sirene rukometaši Poreča, iako oslabljeni izostankom prvog vratara Čarapine, slavili su protiv izravnog konkurenta za sam vrh ljestvice, momčadi Dubrave.

Poveli su domaći preko Jurić-Grgića i držali prednost na svojoj strani sve do devete minute kad je Kobelić poravnao na 5:5, a Krajinović po prvi put večeras doveo goste do minimalne prednosti. Slijede tri „posne“ minute, a onda Rađaković odvodi Porečane na +2. No, ne daju se “veprovi“, Vida u 14., a u naredne dvije pogađaju za 8:7, ali ni gosti koji sa svojih 0:3 ponovno vraćaju prednost na svoju stanu, bilo je 8:10 u 19.minuti, a pogodio je Marić.

Slijede četiri minute igre „gol za gol“ nakon čega Rađaković narušava niz i odvodi goste do +3, 11:14 u 23. Stigli su domaći u 28.minuti prvog poluvremena, golom Butorca na 15:16, ali se u svlačionice na predah otišlo nakon Krajinovićevog u predzadnjoj, za konačnih 15:17.

Nastavak otvara Butorac, ali uzvraćaju Thoss i Krajinović, svojim petim golom večeras, pa gosti u 33.minuti imaju ponovno +3. No, ta prednost se topi u naredne tri minute, najprije je dva puta uzastopno pogodio Jurić-Grgić, a onda poravnao Vinković. Slijede golovi Marića i Vučka, a onda nakon pola sata igre „veprovi“ ponovno vode, ovaj put golom Maričića.

U istoj minuti sve na početak vraća Krajinovića, ali slijedi nova mini-serija Dubrave od 3:0, pa semafor u 44.minuti pokazuje 24:21. Gosti ipak uspijevaju zaustaviti kola koja su krenula nizbrdo i poravnavaju već u 50.minuti zahvaljujući dva uzastopna gola Thossa, prije njega je pogodio Gudić.

Dvije minute kasnije parenost je ponovno na porečkoj strani, precizan je bio Kobetić za 25:26. U 54. pogađa Rađaković, ali uzvraća Butorac na drugoj strani. Večeras raspoloženi Kraijinović, u 55.minuti, postiže svoj sedmi gol večeras za novih +2 gostiju, a Rađaković ga sustiže u narednoj za teško dostižnih 26:29.

U 57. nadu „veprovima“ vraća Dumenčić, nakratko je „pokopava“ Thoss, a ponovno oživljava Jurić-Grgić. Butorac dovodi domaće na samo gol zaostatka, ali i Gudić goste na spokojnih +2, koje već za 10-ak sekundi umanjuje Dumenčić, no bio je to samo „melem na ranu“.

Prvo ime u Ilićevoj momčadi večeras bio je Marijo Krajinović. Sedam golova postigao je i Matija Rađaković, od čega tri s linije sa sedam metara, a šest također odlični Tin Thoss. Kod domaćih najistaknutiji dvojaca Butorac-Vinković koji je postigao pola golova svoje momčadi. Vratari nisu imali večer, bolji od ostalih Igor Totić sa 10 obrana, Sorić se zaustavio na skromne tri.