Rukomet: Porečani poraženi na teškom gostovanju

06.05.2018. 22:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani poraženi na teškom gostovanju
11996912_877429875626159_8822032091120680136_n

Varaždinci su u subotu uvjerljivo slavili protiv Porečana koji su na gostovanje krenuli rasterećeni, bez rezultatskog imperativa. Pobjedi domaćina nema zamjerki, a do pobjede ih je “pogurao” odlični vratar Sandro Meštrić koji je obranio 11 lopti (38%).

Porečani su se u egalu držali dvadesetak minuta, nakon čega domaćin odlazi na tri pogotka prednosti koje ima i na predahu. U nastavku na krilima Špruka bježe na pet golova razlike (16:11 i 19:14), a gosti smanjuju to na konačnih 22:18.

Kod domaćina, osim spomenutog Meštrića, odličan je bio i pivot Ante Marić s tri pogotka i velikim doprinosom u obrani, a goste je predvodio Tim Thoss s pet golova dok je vratar Moreno Car obranio 12 lopti (36%).

VARAŽDIN – ARENA

PREMIJER HMRL – LIGA ZA PRVAKA – 7. KOLO

VARAŽDIN 1930 – POREČ 22:18 (11:8)

VARAŽDIN 1930: Špikić, Špruk 3, Zobec 3, Novak, Černeka, Stojanović 4, Glavaš 4 (1), Meštrić 1, Vidaček 2, Črnila, Kaštelan, Levak 2, Jurišić, Marić 3, Vrdoljak, Puček

POREČ: Popović, Mataija 1, Thoss 5 (1), Štifanić, Miličević, Perić 3 (1), Car 1, Mofardin 2, Žagar, Petrov, Rađaković 3, Gavranović 2, Pribetić 1

Isključenja: Varaždin 1930 10 minuta (Stojanović 4, Levak 2, Marić 2, Vidaček 2) Poreč 8 minuta (Gavranović 4, Miličević 2, Perić 2)