Rukomet: Porečani opravdali ulogu papirnatog favorita

09.02.2014. 14:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani opravdali ulogu papirnatog favorita
2014-02-09_14h20_04

Boljom igrom od početka do kraja, u kojoj su uglavnom kontrolirali rezultat i veći dio susreta bili u vodstvu rukometaši Poreča se s teškog gostovanja u Slavoniji vraćaju s punim plijenom. Najzaslužniji za pobjedu porečkog premierligaša bili su Mario Galiot sa osam i Marko Buvinić s dva gola manje.

Na prve golove čekalo se pune tri minute, Oroz i Galiot su poentirali za 1:1. U 5. minuti Buvinić po prvi put dovodi goste do minimalne prednosti koju Galiot s nova dva gola, u 10., povećava na +3, bilo je 1:4. Porečani su u bijegu bili samo do 18. minute, Šijaković je poravnao na 7:7.

Slijedi period igre „gol za gol“ u kojoj vode gosti, osim u predzadnjoj minuti  kad domaći golom Androša dolaze do 12:11, koji ipak na samom kraju anulira, svojim jedinom golom na utakmici, Filip Perić, pa se na odmor odlazi u potpunom poravnanju, okončano je 12:12.

I u nastavku ista slika na parketu, gosti vode, domaći sustižu, da bi u 37. minuti Porečani ponovno preko Topića poveli sa +2, bilo je 13:15. Nakon novog niza poravnanja isti igrač, 10 minuta kasnije, ponovno poentira za +2, a u 49. i za novih +3 svoje momčadi,  19:22.

Konačni pobjednik je bio više nego izvjestan već u 55. kad je Mataija pogodio za prvih četiri gola prednosti svoje momčadi, a odluka je pala tri minuta prije kraja, Rađaković je precizan sa sredine nakon utrčavanja za praktički nedostižnih 21:26. Sve nakon toga bio je „labuđi pjev“ domaćina koji je, nakon opuštanja gostiju, na kraju izvukao ipak časnih -2, okončano je 26:28.