Delfin 2024

Rukomet: Porečani pobijedili Medveščak

26.03.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani pobijedili Medveščak

Rukometaši Poreča zabilježili su u Zagrebu tijesnu, ali slatku, svoju prvu proljetnu gostujuću pobjedu, upisavši vrlo vrijedna dva boda koja im do kraja sezone otvaraju prostor za razmišljanje i o nečemu višem od petog mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

U solidnom susretu i cijelim tijekom rezultatski gotovo potpuno izjednačenom nadmetanju dvije mlade momčadi, u kojoj su obje strane zaigrale bez ikakvog respekta prema suparniku, Porečani su sa svega golom više uspjeli nadmašiti domaćina.

U Zagreb su porečki rukometaši doputovali bez ozlijeđenog vratara Gorana Čarapine, a na samom početku ogleda zadesio ih je novi peh. U 5. minuti zbog jednog nezgodnog udarca koljenom u bedro ozlijeđen je i Stefan Vujić, koji više nije ulazio u igru.

No ni to nije omelo goste da cijelo vrijeme budu ravnopravan takmac Zagrepčanima, koji su samo u dva navrata imali dva zgoditka fore.

Medveščak (Zagreb) – Poreč 23:24 (9:10). Dvorana II Doma sportova. Gledatelja: 100. Suci: Gladović i Volenik (oba Virovitica).

MEDVEŠČAK: M. Šunjić (11+0), Vrselja (4+1), Rajić, Tarabochia 8 (3), Balić, J. Šunjić 1, Kovačević, Kontrec, Raič 3, Gvozdanović, Brnas 1, Šijak 2, Belfinger 1, Poljak 1, Šprem 3, Sokolić 3.

POREČ: Jablan (8+0), Gračić (1+1), Prelac, Mataija 2 (1), Galijot 4, Vujić, Čorić 1, Turković 7, Begzić 3, Ivančev, Gudić 1, Perhat, Rađaković 6 (2), Radošić.

Sedmerci: Medveščak 6 (3), Poreč 4 (3). Isključenja: Medveščak 6, Poreč 14 minuta.