Rukomet: Poreč – Zamet 29:27

14.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Zamet 29:27

Neočekivanu uzbudljivu završnicu imao je regionalni derbi u kojem su se rukometaši «Poreča» ipak očekivanom pobjedom oprostili od svojim simpatizera u sezoni koja je na izmaku.

U prvom poluvremenu razigranim i raspucanim Porečanima igrači «Zameta» jednostavno nisu mogli parirati. U prvom su poluvremenu porečki rukometaši ostavili goste na svega devet postignutih golova, zaustavivši pri tom i glavne «figure» zametske momčadi, Ivankovića koji nije postigao ni jedan gol iz igre, te Hrvatina.

Momčad iz «Velog Jože» nije najbolje ušla u drugi dio. Malo po malo «Zamet» je «glodao» prednost Porečana, te od 45. minute i svog zaostatka 19:24 u narednih osam minuta serijom 7:1 stigao do svog prvog i jedinog vodstva 26:25, a u naredne tri minute imao i čak dva neuspješna napada za «plus dva».

Domaći trener Brčić u završnih je deset minuta na parket ipak vratio udarnu postavu koja je do minutu i pol prije kraja vratila vodstvo «Poreča» od «plus jedan» (28:27). Točku na pobjedu Porečana stavio je Galijot.

Utakmica 29. kola Premijer lige rukometaša: Poreč – Zamet (Rijeka) 29:27 (17:9). Dvorana SRC «Veli Jože». Gledatelja 250. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb).

POREČ: Čarapina (10+0), Gračić (1), Jablan (1+0), Prelac 1, Mataija 5 (1), Galijot 7, Vujić, Thoss 1, Čorić 3, Begzić, Ivančev 4, Gudić 4, Perhat 2, Radošić, Rađaković 2 (2).

ZAMET: Matošević (3+0), Đurica (10+0), Vučko 2, Sakić 1, Hrvatin 2, Tandar, Černeka 2, Uzelac 4, Ivanković 6 (4), Kružić 1, Kovačević 3, Zubčić, Kozina 2, Babić 4, Golik, Bracanović.

Sedmerci: Poreč 3 (3), Zamet 4 (4). Isključenja: Poreč 4, Zamet 8 minuta.

(K. KLARIĆ, snimio M. MIJOŠEK, Glas Istre)