Rukomet: Poreč – Split 25:29

13.05.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Split 25:29

Rukometaši Poreča po svemu sudeći ostat će bez domaće pobjede u Ligi za prvaka. Nakon što ih je prije svega tri dana prvi put u Poreču pobijedila Siscia, večeras je prvi put pobjedu u Velom Joži, još uvjerljiviju, uspio slaviti i Split te time domaćinima uzvratiti za poraz koji su im u ovom natjecanju nanijeli na njihovim Gripama.

Domaćini su igrali bez bez ozlijeđena oba lijeva vanjska, Stefana Vujića i Davida Miličevića, te već drugu utakmicu i glavnog kreatora igre Rudolfa Čužića koji je cijeli susret prosjedio na klupi, te s još niz načetih igrača (Čorić, Gavranović, Galijot).

I takvi su Porečani, s postavom u kojoj je punu minutažu dobio i dobrom igrom na povjerenju odgovorio David Petrić, uspjeli odigrati odlično, krajnje požrtvovno i borbeno prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani limitiravši Splićane na svega devet postignutih golova, te su na odmor otišli s vodstvom o četiri gola.

U drugom poluvremenu su za šest minuta igre Porečani dostigli i najviše vodstvo 18:12. I onda su za domaćine počeli problemi, umor i manjak svježih igrača za rotaciju sve se više osjećao u njihovoj igri, a od 37. do 43. minute igrali su šest vezanih minuta s igračem manje, što su splitski rukometaši serijom 6:1 u kojoj se s tri gola istakao reprezentativac Hrvoje Batinović iskoristili, i svoj zaostatak 14:18 pretvorili u prvo vodstvo 20:19.

Kada su Splićani u 53. minutu prvi puta poveli s tri gola razlike (24:21) bilo je jasno da će domaćini teško i do boda. Unatoč svim naporima Poreč više ni taj zaostatak nije uspio smanjiti i novi bodovi su otputovali iz Velog Jože.Dvorana SRC Veli Jože. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

POREČ: Sladoljev (7+0), Tomaić, Krajinović, Ćužić, Deak 1, Galijot 3, Prelac, Čorić 1, Gavranović 6, Miletić, Petrić 2, Gudić 2, Rađaković, Thoss 4, Gruičić 6 (2), Rajko.

SPLIT: Vukas (7+1), Cvitković, Čelić 2, Ivanišević, Ilić, Vranković 4, Milković 2, A. Žeravica 4, Vidović 4 (1), Batinović 8 (2), H. Žeravica 1, Jelinić 1, Sršen 3, Matković.Sedmerci: Poreč 3 (2), Split 4 (4). Isključenja: Poreč 10, Split 8 minuta.