Rukomet: Poreč – Međimurje 17:25

25.09.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Međimurje 17:25

Jednu od najgorih domaćih premijerligaških utakmica uopće, a napadački sigurno najgoru, odigrali su rukometaši Poreča s Međimurjem, koje je slavilo zasluženu pobjedu, drugu godinu za redom, u "Velom Joži".

Nevjerojatan podatak predstavljaju svega četiri postignuta gola Porečana u prvom poluvremenu, što nije lako naći u rukometnim statistikama.

Sam početak susreta nije ukazivao na takav krajnji rasplet i potop porečkih rukometaša. Poveli su domaćini u prvih sedam minuta igre 3:1, dok su Čakovčani u prvih desetak minuta svega jednom uspjeli poentirati. Međutim, u tom periodu rukometaši "Poreča" jednostavno nisu znali "naplatiti" odličan ulazak u ogled svog vratara Nikole Jablana koji je kao starter na vratima zamijenio bolesnog Alena Grda i nanizao čak sedam obrana. Ono što su u nastavku na terenu, pogotovo napadački radili Porečani teško je opisati, jer lopta kao da im je bila neprijatelj. Nevjerojatan broj tehničkih pogrešaka, krivih dodavanja, "u bunar" bačenih lopti i promašaja, te par pogođenih vratnica, uz loš povratak u obranu da bi se branile kontre omogućili su gostima vrlo lagan preokret.

Ovom prigodom "Poreču" na utakmici nije pomoglo ni srčano bodrenje najglasnijih porečkih navijača "Šajeta" koje su se nakon četiri i pol godine ponovno pojavile na jednoj rukometnoj utakmici.

Dvorana SRC "Veli Jože". Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biogran na Moru).

POREČ: Jablan (11+0), Grd (8), Prelac, Mataija, Perhat 1, Vujić 1 (1), Thoss 2, Čorić 1, Šimičić, Crnić 2, Ivančev, Gudić 3 (1), Rađaković 3, Topić, Radošić 1, Miličević 3.

MEĐIMURJE: Sladoljev (13+3), Balent (1), Kovačević, Čužić 2, Varga 1, Jeftić 4, Krajner 1, Maretić 3, Zadravec 1, Malović 1, Paponja 4 (2), Šunjić 2, Herman 2, Čavar 3, Marčec, Rodik 1.

(K. KLARIĆ, snimio M. MIJOŠEK, Glas Istre)