Rukomet: POREČ : KARLOVAC 35 : 26

18.11.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: POREČ : KARLOVAC 35 : 26

Sam početak utakmice su obilježili sedmerci kojima je ekipa Poreča povela. Do 6. minute nije bilo golova iz igre s obje strane, čemu su pridonijeli vratari Totić i Brkić. Bilo je mnogo prekršaja i grešaka s obje strane. Rezultat se tako kretao od dva razlike za Poreč do izjednačenog rezultata. Karlovac je prvi put do izjednačenja došao u 13. minuti, ali to je najviše što su rezultatski uspjeli postići. Do vodstva nisu stigli ni do kraja utakmice. U nekoliko je navrata Šporčić ukrao loptu Karlovčanima i odveo Poreč u vodstvo. Isključenja su bila vrlo česta, pa se nerijetko događalo da su obje ekipe istovremeno igrale s pet igrača. Bilo je i atraktivnih poteza, poput cepelina Gruičić – Šporčić u 25. minuti. Nedugo zatim Poreč ima dva igrača više, no Gruičić isprva ne iskorištava priliku za veće odmicanje Karlovcu. Svoj prvi gol je zabio tek u 29. minuti, čime je Poreč prvi put došao na tri gola plusa. Na kraju poluvremena Kovač navodno radi probijanje i ostaje ležati. Zadobio je jaki udarac u grkljan od Obrana koji ga je onesposobio za nastavak utakmice. Domaćin u svlačionicu odlazi s prednošću od četiri gola.

U drugo poluvrijeme su gosti krenuli s dva igrača manje, iako jedan od igrača uopće nije bio isključen. Naša vanjska linija je zabijala za stvaranje prednosti. Uspješan niz obrana nakon Totića ostvaruje i Milinković. Nastavila se i gruba igra, uz mnoga isključenja i sedmerce. Naši su zabijali s vanjske linije te iz kontri i polukontri. U 43. minuti Mataija trči u kontru i zarađuje sedmerac te treće isključenje Obrana. Kako je Poreč stekao značajnu rezultatsku prednost, moglo bi se reći nedostižnu, trener Ilić je odlučio dati priliku i ostalim igračima te je tako do kraja utakmice iz prve postave ostao samo Mataija. Kasnije se vratio i Totić te nastavio svoj niz obrana. Sve se više griješilo na obje strane, ali Karlovac nije pronašao rješenja za približavanje domaćinu. Utakmice je završila blokom naših te pokušajem zabijanja još jednog gola Karlovcu s druge strane terena.

Igrači Poreča su zaradili vrijedna dva boda, ali još uvijek ima prostora za poboljšanja. Veselinov se ponovno pokazao kao vrlo bitna karika u igri Poreča. Gledatelja nije bilo mnogo, ali valja pohvaliti navijačke rekvizite koji već dugo nisu bili viđeni u našoj dvorani.