Rukomet: Poreč – Buzet 29:24

03.04.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč – Buzet 29:24

Zahvaljujući odličnom izdanju u nastavku rukometaši Poreča upisali su sigurnu pobjedu u istarskom derbiju protiv Buzeta. Prvi dio susreta protekao je u potpunoj dominaciji gostujuće momčadi.

Superiornost na terenu Buzećani su potvrđivali uspješnim realizacijama pa je trener domaćih Brčić, nakon kontranapada Vrkljana (3:9, 18. minuta) bio primoran uzeti minutu odmora. Hlađenje je očito dalo efekta pa Porečani ulaze u pozitivnu seriju od 5:1, gdje je sa svoja tri zgoditka sudjelovao najefikasniji domaći igrač Mataia (8:10, 23. minuta).

Iako je Sladoljev pružio priliku domaćoj momčadi da u potpunosti sustigne goste već u prvom dijelu, njegovi suigrači u napadu to nisu znali konkretizirati, pa su Buzećani zahvaljujući dvjema zgodicima Šunjića u samoj završnici s prednošću otišli na odmor (11:14).

Iako su drugi dio započeli s igračem manje, zbog isključenja Miličevića, Porečani vrlo brzo uspijevaju anulirati dotadašnje buzetsko vodstvo.

Poreč – Buzet 29:24 (11:14). SRC Veli Jože. Gledatelja: 50. Suci: Darko Cerniar (Rijeka), Kristijan Grubišić (Sv. Nedelja).

Sedmerci: Poreč 4 (4), Buzet 2 (2). Isključenja: Poreč 8, Buzet 2 minute.

POREČ: Tarabochia 3, Mataia 12 (4), Galiot 2, Vujić 6, Perhat, Čorić 1, Šimičić, Miličević, Sladoljev (14+0), Beganović, Grgić, Gudić 3, Peruško, Rađaković 1, Thoss 1, Topić.

BUZET: Petrić (6+0), Šverko 2, Prodan, Vukelić 2 (1), Vidović, Gašpar 1, Ljubotina; Mavrović, Jajčević 2, Jović (1+0), Vozila 4, Šunjić 6, Jermaniš, Vrkljan 7 (1), Kisiček.