Parenzana 2024-s

Rukomet: POBJEDA RK Poreč-a !

15.10.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: POBJEDA RK Poreč-a !

Očito dosta tijesno, “samo” 3 gola razlike na domaćem terenu, ali pobjeda je tu. Čestitke igračima i trenerima !

A evo i izvješća sa web-a RK Poreč:
Rukometaši pobjedom su startali u drugom dijelu prvenstva skupine B. Pobijedili su sasvim zasluženo, pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje, a krajnji rezultat je posljedica veće minutaže igrača koji do sada nisu imali prilike igrati na dosadašnjim utakmicama.
Bila je to inače večer vratara, koji su sveukupno sakupili 40 obrana, te tako igrače bacali u očaj, čak i onda kada su svi u dvorani bili sigurni da će se postići pogodak. Izvrsni su bili Valter Matošević sa 14 obrana, te Vedran Šimunović sa 9 sakupljenih obrana u 15 minuta koje je proveo na golu, a gostujući vratar Davorin Adamović nosi epitet najboljeg gostujućeg igrača sa 17 uspješnih intervencija.
Nakon tri uspješne intervencije Valtera Matoševića, prvi pogodak postiže u 5 minuti – 2:1, u 15. prednost domaćina je 6:3, da bi u 27. već bila 14:6, a tim se rezultatom ide na odmor. Rezultat govori sve, porečani su lijepom igrom mamili aplauze domaće publike, a najatraktivniji je zasigurno bio Stevan Popov. Vrlo zaslužan za ovaj rezultat je i mladi Goran Gorenac kojeg je trener Ilić ubacio već u 15.minuti, a on je do kraja poluvremena postigao 2 pogotka.
Nastavlja se u istom ritmu početkom drugog poluvremena, Goran postiže efektne golove, a pomlađena domaća ekipa uspijeva desetak minuta parirati gostima; u 37.minuti rezultat je 18:7. Ulaskom u igru Maria Šporčića dolazi do naglog pada u igri, nekoliko nekontroliranih udaraca na gol, te uspješne intervencije gore navedenog vratara, gostujuću ekipu vrlo brzo vraća u igru, pa je tako rezultat u 46.minuti 22:15, a 7 minuta kasnije je opasnih 23:20. Tri minute kasnije trener Ilić vraća postavu koja je započela utakmicu, koja jednostavno nije dozvolila gostima da naprave iznenađenje.

POREČ – MOSLAVINA 25:22 (14:6)