Rukomet: Osijek Elektromodul – Poreč 30:22 (13:9)

12.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Osijek Elektromodul – Poreč 30:22 (13:9)

OSIJEK –

Dvorana Zrinjevac. Gledatelja 300. Suci: Boris Čačić i Mensur Seferović (oba Zagreb).

OSIJEK ELEKTROMODUL: J. Somić (1+3), Tomas 2, Pintar 1, Bojić, Černetić 1, Abramović 6, Kovačević 1, Kasak 11, V. Somić (13+0), Veraja, Opančar 1, Kuže 4 (3), Bičvić, Rudović 3.

POREČ: Milinković (1+0), Popov 4, Borotić 2, Špehar 6, Mataija, Matošević 1, Kovač, Turković 2 (1), Beaković, Maraković 4, Šporčić 1, Uvodić (9+0), Laković 2, Gorenac.

Sedmerci: Osijek Elektromodul 3 (3), Poreč 4 (1). Isključenja: Osijek Elektromodul 18, Poreč 4 minute. Crveni karton: Abramović.

Već u 13. minuti bilo je visokih 9:3 za domaći sastav. Potom su gosti pokušali doći do priključka, s igračem više načinili su seriju od 3:0, ali do odmora nisu nastavili u tom ritmu. Posljednji put na tri pogotka razlike gosti su stigli u prvim minutama nastavka, također s igračem više (13:10). No, od toga trenutka njihove »akcije« bitno padaju. Razigrala se osječka osovina Abramović – Kasak, ponovno je odličan bio Vjenceslav Somić, kompletna osječka obrana djelovala je besprijekorno, a u napadu se priključio i debitant u osječkom dresu Novica Rudović. Čim je ušao u igru u 43. minuti zatresao je porečku mrežu, do kraja susreta još se dvaput upisivao u listu strijelaca. Osječani su svoju odličnu igru okrunili u 45. minuti kad su prvi put došli na deset pogodaka prednosti (22:12). U posljednjih desetak minuta trener Ivan Duvnjak odlučio je odmoriti Vjenceslava Somića, tamo gdje je on stao nastavio je mlađi mu brat Josip obranivši tri sedmerca. U posljednje dvije minute Osječani su ušli s prednošću od deset pogodaka, no Špehar i Borotić pogocima u posljednjoj minuti spasili su Porečane od poraza s dvoznamenkastom razlikom.